Edebiyat Kitapları

Hisarüstü Cinayetleri pdf indir

Hisarüstü Cinayetleri pdf indir, kitap özetleri sitemizde Polisiye Romanlar türünde çıkarılan Hisarüstü Cinayetleri kitabını paylaştık. 520 sayfadan oluşan Hisarüstü Cinayetleri kitabının yazarı ise Cüneyt Ülsever‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Hisarüstü Cinayetleri oku indir. Hisarüstü Cinayetleri pdf indir yandex, Hisarüstü Cinayetleri pdf indir idefix, Hisarüstü Cinayetleri PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Hisarüstü Cinayetleri Pdf indir

Hisarüstü Cinayetleri Kısa Özet

Cüneyt Ülsever gazete sütunlarından ve televizyon ekranlarından yakında zamandan tanıdığımız bir kişi. Harvard Üniversitesi gibi ünlü bir eğitim kurumunda doktorasını bitirdiktan sonra çeşitli mali kurumlarda üst aşama yöneticilik yapıp sonunda gazetecilik ve yazarlıkta karar kılmış özgün düşünceleri olan bir düşün adamı.

Ülsever fikirlerini belirtmekte yalnız makaleleriyle yetinmiyor, kitaplarla da düşüncelerini belirtiyor. Bu bağlamda başka kitapları içinde yazdığı iki polisiye kurgulu yapıt Hacı ve Topal Devrimci Cinayeti sağlam ve enteresan kurgusuyla dikkati çekti.

Özellikle kıta Avrupası ve Güney Amerika´da büyük gelişme gösteren siyasi polisiye romanın ülkemizdeki başarılı emsallarinden olan bu iki eseri salt polisiye roman olarak değerlendirirsek, başarılı polisiye kurguya karşın; yazarın bu iki yapıtında kendi siyasal ve toplumsal düşüncelerinin başat bir rol oynadığını aktarabiliriz.

Ülsever´in bu kez kaleme aldığı Hisarüstü Cinayetleri ise siyasi bir polisiye değil. Tam anlamıyla halis bir polisiye roman. Yazar, bu kez, bir düşün adamı olarak fikirlerini belirtmek için polisiye kurguyu kullanmıyor. Klasik anlamda bir polisiye romanla yüz yüzeyız. Anglosaksonların Whodonit dediği Katil Kim? türünün başarılı bir örneğinde Garip Keto, Bülbül Maho, Mösyö Taho ve çarpıcı bir figür Hiçkimsesiz Kamil´in öykülerini okuyoruz. Polisiye kurgu ve insanı şaşırtan, yürek yakan finaliyle Ülsever´in romanı; son senelerda başarı çıtasını epeyi yükselten Türk Polisiye romanında dikkati çeken bir aşamayı simgeliyor.

Ülsever, bu yapıtında her ne kadar siyasi mesaj vermese de günümüzün halis polisiye roman yazarları gibi, toplumsal sorunlara, insancıkların dramına değinmemezlik etmiyor ve bunda da polisiye kurgu kadar başarılı oluyor.

– Erol Üyepazarcı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu