Edebiyat Kitapları

Hamamcı Ülfet pdf indir

Hamamcı Ülfet pdf indir, kitap özetleri sitemizde Türk Edebiyatı Romanları türünde çıkarılan Hamamcı Ülfet kitabını paylaştık. 120 sayfadan oluşan Hamamcı Ülfet kitabının yazarı ise Ahmet Rasim‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Hamamcı Ülfet oku indir. Hamamcı Ülfet pdf indir yandex, Hamamcı Ülfet pdf indir idefix, Hamamcı Ülfet PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Hamamcı Ülfet Pdf indir

Hamamcı Ülfet Kısa Özet

Bazı gönül erbabı, sefa çiçekleri gibi günün ilk ışıklarına muhtaçtır. Ondan sonra sarılı kırmızılı parıltılarla göz alır, kendisini sevdirir, beğenen bakışları üstüne çeker. Ülfet de böyleydi. (…) Dudaklarını ezen o iki sevgili dudak, göğsüne temas eden o hararetli, ateşli, beyaz, muntazam göğüs, saçlarını sevecenlikle, seve seve okşayan o ufak zarif eller, hevesli burnunu dolduran o güzel koku onda takat bırakmadı. O da güzel, o da müptela… Burası belli… Lakin tatlı bir bela mı?
 
Döneminin İstanbul yaşamına ilişkin bir çok ayrıntıyı zapta geçirip bugünlere birbirinden güzel mektuplar ulaştıran Ahmet Rasim, Hamamcı Ülfet romanında, her yazarın kolay kolay kalem oynatamayacağı, en fazla üstünkörü değinip geçeceği bir dünyayı anlatıyor. Erkeklerin konaklara hapsettiklerini düşündükleri kadınların dışarıdan daha renkli dünyası, eğlence meclisleri, hamam sohbetleri bu kısa ve keyifli romanda teker teker işleniyor. Lezbiyenlerin ilk defa görünür olduğu eserlerden birisi olan Hamamcı Ülfet, kadınların giyim kuşamları, süslenmeleri, argoları üzerine de meraklıları için mühim bilgiler sunuyor.
 
Bu baskıda Hamamcı Ülfet’in orijinal metnini ve günümüz Türkçesine uyarlamasını bir arada bulacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu