Tarih Kitapları

Haçlı Devletleri Tarihi pdf indir

Haçlı Devletleri Tarihi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Haçlı Devletleri Tarihi kitabını paylaştık. 560 sayfadan oluşan Haçlı Devletleri Tarihi kitabının yazarı ise Malcolm Barber‘dır. Ciltli kapağa sahip olan Haçlı Devletleri Tarihi oku indir. Haçlı Devletleri Tarihi pdf indir yandex, Haçlı Devletleri Tarihi pdf indir idefix, Haçlı Devletleri Tarihi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Haçlı Devletleri Tarihi Pdf indir

Haçlı Devletleri Tarihi Kısa Özet

Din ve Medeniyet Savaşları:

Haçlı Devletlerinin Çağı…

İlk Haçlı orduları Kudüs’ü, Mısır Fâtımîlerinden 1099’da gasp ettiklerinde zaferlerinin kaynağını Tanrı’nın bir lütfu olarak gördüler. Bundan dolayı Tanrı’nın buyruğu olarak gördükleri savaşları yapmak ve bu doğrultuda Suriye ve Filistin’de Hristiyan kontrolünü yeniden tesis etmek onların tek arzusu halini aldı.

Elinizdeki kitap Akdeniz’in Doğu kıyılarında yaşanan ve Aslan Yürekli Richard’ın 1192’de bölgeden ayrılışına kadar bir yaşam alanı durumuna gelen Haçlı Devletleri’ne odaklanmaktadır.

Hayatını bilginin peşinden gitmeye adayan tarih profesörü Malcolm Barber, Kudüs, Antakya, Trablus ve Urfa’ya odaklanarak Haçlı devletlerinin sancılı kuruluş süreçlerini canlı bir biçimde yeniden inşa ediyor, kendi topraklarını koruyan ve Haçlı idaresi altında yaşamak zorunda kalan halkların ise yeni hayatlarına uyum sağlama mücadelesini ortaya koyuyor. Büyük askerî harekatların canlı anlatımlarıyla zenginleşen bu kitap Haçlı Devletlerinde yaşanan kültürü tüm ayrıntısıyla keşfederek bir medeniyetin derinliklerine iniyor. Bu derinliklerde bölgede karmaşıklaşan yerli veraset sistemi; mimarî; siyasal, yasal ve ekonomik müesseseler; Haçlıların dünyayı algılamasına vesile olan dinî yapı; Tapınak Şövalyeleri; Hospitallier ve çok daha yükseksı mevcut.

“Haçlı Devletleri Tarihi”, dini savaşların ortalığı kasıp kavurduğu, medeniyetlerin çarpıştığı 12. yüzyıl Haçlı devletlerindeki yaşam ve kültüre dair benzersiz bir başucu kitabı…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu