Edebiyat Kitapları

Güzel pdf indir

Güzel pdf indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Güzel kitabını paylaştık. 76 sayfadan oluşan Güzel kitabının yazarı ise Ömer Alkan‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Güzel oku indir. Güzel pdf indir yandex, Güzel pdf indir idefix, Güzel PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Güzel Pdf indir

Güzel Kısa Özet

Güzel , veya, güzel için söylev bu kitap, güzele övgü, güzelin uğruna bir söylev, güzelin kimliğine ve niteliklerine yönelme eğilimiyle dile gelmiş bir edebî manifestodur.

ama öncesinde bu kitap, güzele adanmışlığın cesareti, gücü kuvveti, büyüklenmesi ve bir o kadar acziyeti içinde güzel ile bir olma talebidir.

bundan dolayı mübalağadır bu kitap, aşkın en koyu kıvamında, en karanlık dehlizleri içinde, çokça umut ve bir o kadar çaresizlikler içinde dile gelmiş bir edebî çağrıdır. güzele çağrı…

bu çağrı, çaresizliğin girdabında sürüklendikçe aşık estetik inşalar peşinde koşacaktır ki günün sonunda tüm düşünsel yapılar ve yapıtlar, gerçeğin acımasız kimliğine göğüs germe görevindedir. bu kısa ve vazifesi net olan çalışma, güzelin gövdesinde filizlenen kutsal bir estetik inşa çabasındadır.

âşık kavuşsaydı aşkına ve olmasaydı bu kitap, yeğdi bana, yazana. acının koyusu, hararetin soğuk ile teması eşliğinde gelen titremeler, zihnin kapanması ve ilham kapılarına dayanması… âşık aşkına kavuşsaydı da, olmasaydı bu kitap. ama olanla ölene çare yok. öldü bu kitap ve işte karşınızda.

güzelin olasılıklar dolu doğurganlığına zıt bir biçimde, güzeli kalıplara sıkıştırma teşebbüsüdür bu kitap. ölüdür ve işte karşınızda.

ama daha çok, güzelin doğurganlığına bir belirteç bilin bu kitabı. güzel işte, güzel… orada!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu