Edebiyat Kitapları

Gurbet Kuşları pdf indir

Gurbet Kuşları pdf indir, kitap özetleri sitemizde Anı Mektup ve Günlük Kitapları türünde çıkarılan Gurbet Kuşları kitabını paylaştık. 144 sayfadan oluşan Gurbet Kuşları kitabının yazarı ise Ensar Çeker‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Gurbet Kuşları oku indir. Gurbet Kuşları pdf indir yandex, Gurbet Kuşları pdf indir idefix, Gurbet Kuşları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Gurbet Kuşları Pdf indir

Gurbet Kuşları Kısa Özet

İnsanların diğer bir insanda yahut devlet ile yazışmalarında kullandıkları mektuplar, eski zamanlarda çok fazla kullanılan iletişim araçlarıydı.  İçindeki sırların başkası ile paylaşılmaması için güvercinler dahi bu haberleşmede kullanılıyordu.  Mektuplar yalnızca, aşk, sevgi, hasret ve gurbet üzerinde yazılmaz. Öyle mektuplar var ki; ülkeler içinde savaş başlatacağı gibi barışa da katkısı olur.
İnternetin ortaya çıkması ile birlikte mektupların değeri kalmadı. Ulaşım ve iletişim araçları geliştikçe, kullanım alanları ve hızları arttıkça, haberleşmenin eskiden beri taşıdığı derinlik tesirini kaybetti. Zaman ve mesafe kavramının tesirini yitirmesi, özlem ve hasret duygusunu ortadan kaldırdı. Uzakta, farklı mekânlarda uzun zaman ayrı yaşayan insanlar, artık birbirlerine özlem duyamaz oldular. İnsanların, saniyeler içinde birbirinin sesini duymaları hatta yüz yüze görüşmeleri sağlayan haberleşme ve görüntüleme araçları, mektuba ihtiyacı ortadan kaldırdı. Mektubun ölümü ile birlikte binlerce yıllık kültür birikimi hafızalardan silindi.
Bu kitapta kullanılan mektuplar, içten, içten duyguların kabardığı, doğal ve abartısız olarak yazılmış çok özel mektuplardır. Sevgiliye, anneye, babaya yahut evlada mektup yazmanın yahut yazılan mektubu okumanın sevgi,  saygı,  merhamet ve hüzün gibi yüreklere hitap eden duygu yüklemesinin yanında,  sade ve doğru anlatım ve dili daha iyi kullanma gibi kavramlara etkisi mevcuttur. Yazar bu kitapta, üstün bir varlık olarak yaratılan insanın, kıymetli olduğunu hissettirmiş ve bunu yazılı olarak dile getirmiştir. Atalarımızın ‘’söz uçar yazı kalır’’ felsefesinin hareketli mektuplarını kaleme alan yazar akıcı bir üslupla duygu ve düşüncelerini dile getirmiştir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu