İnceleme

Gülümse Değişsin Dünya pdf indir

Gülümse Değişsin Dünya pdf indir, kitap özetleri sitemizde Hikayeler türünde çıkarılan Gülümse Değişsin Dünya kitabını paylaştık. 199 sayfadan oluşan Gülümse Değişsin Dünya kitabının yazarı ise Hüseyin Özhazar‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Gülümse Değişsin Dünya oku indir. Gülümse Değişsin Dünya pdf indir yandex, Gülümse Değişsin Dünya pdf indir idefix, Gülümse Değişsin Dünya PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Gülümse Değişsin Dünya Pdf indir

Gülümse Değişsin Dünya Kısa Özet

Eğitim yaşamı boyunca birden fazla bilgi ediniriz ama genelde bu bilginin çok az bir kısmı aklımızda kalır. Hâlbuki anlatılan çarpıcı bir hikâye yahut bir anı, belki de yaşamımız boyunca aklımızdan çıkmaz, zihnimize âdeta kazınır.

Bunun nedeni, hikâyelerin insan ruhuna dokunması, yaşamın içinden damıtılarak elde edilmesidir. Hikâyelerin kuru ve soyut bir bilgi yığını olmayıp duygusal yönüyle insanı yakalayabilmesidir.

Hikâyeler yalnızca belli bir konuyu anlatmakla kalmaz, bunun yanı sıra toplumsal hafızanın gelecek nesillere etkili bir biçimde aktarılmasında da mühim bir rol oynar. Çünkü hikâyeler, toplumsal vicdanın süzgecinden geçerek şekillenmiştir.

Değerler eğitimi serisinin bu kitabında bazı konular, soyut açıklamalara girmeden hikâyelerle ortaya konulmuştur. Kitapta umut, emek, sevgi, merhamet, nezaket, ahlak, erdem, hassaslık, doğruluk, tebessüm, kanaat gibi konular, birbirinden çarpıcı ve ilgi çekici hikâyelerle anlatılmıştır.

Her bir konunun sonunda alakalı hikâyelerden çıkarılan anlam ve dersler ise *sözün özü* bölümünde özetlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu