Edebiyat Kitapları

Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı 5 pdf indir

Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı 5 pdf indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı 5 kitabını paylaştık. 824 sayfadan oluşan Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı 5 kitabının yazarı ise Robert Jordan‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı 5 oku indir. Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı 5 pdf indir yandex, Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı 5 pdf indir idefix, Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı 5 PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı 5 Pdf indir

Göğün Ateşleri – Zaman Çarkı 5 Kısa Özet

*Zaman Çarkı döner, Çağlar gelip geçer, efsaneleşen anılar bırakır ardında. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran Çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur.*

Fantastik edebiyat devi Robert Jordan’ın kaleminden çıkan Zaman Çarkı destanı dünya çapında milyonların hayal gücünde yer etti. Ayrıntılı dünyası, en ince detayına kadar düşünülmüş büyü sistemi, gönüllere taht kuran karakterleri, Zaman Çarkı’nın okurlar aracılığıyla bu kadar sevilmesinin yalnızca birkaç sebebi. Zaman Çarkı’nın etkileri, Patrick Rothfuss, Brandon Sanderson, Brent Weeks gibi günümüzün en büyük fantastik yazarlarının eserlerinde görülebilir.

Karanlığın Yüce Efendisi’ni tutan kilitler ağır ağır kırılsa da hapishanesi hâlâ ayaktaydı. On üç Terkedilmiş’ten birisi olan Rahvin, Ejder’e karşı nihai bir galibiyet için diğer üç yoldaşıyla bir araya gelecekti. Terkedilmişler, yakın günlerde efendilerinin serbest kalacağından emindiler ve bireylerin diyarında etkilerini yükseltmek niyetindeydiler.

Yenidendoğan Ejder, düşmana karşı harekete geçmesi gerektiğini biliyordu ama emrindeki güçler ihanet ve hırs yüzünden bölünmüştü. Işığın kadim koruyucuları Aes Sedai dahi iç savaşla parçalanmış durumdaydı. Rand, müttefiklerinin ihanetine, düşmanlarının bitmeyen saldırılarına ve Tek Güç’ü yöneten erkeklere gelen deliliğe karşı durup göğün ateşleri dünyayı kemirirken ayakta kalabilecek miydi?

Ejderha, bir kez daha zamanın rüzgârlarında havalanacak.

*Robert Jordan’ın fantastik edebiyatın kültürümüzde yer edinmesindeki etkisi muazzam.* –Guy Gavriel Kay

*Robert Jordan, Tolkien’in ortaya koyduğı türe hükmetmek için burada.* –The New York Times

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu