Edebiyat Kitapları

Geçmişin Gölgesinde Arınma pdf oku indir

Geçmişin Gölgesinde Arınma pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Geçmişin Gölgesinde Arınma kitabını paylaştık. 208 sayfadan oluşan Geçmişin Gölgesinde Arınma kitabının yazarı ise Turhan Güç‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Geçmişin Gölgesinde Arınma oku indir. Geçmişin Gölgesinde Arınma pdf indir yandex, Geçmişin Gölgesinde Arınma pdf indir idefix, Geçmişin Gölgesinde Arınma PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Geçmişin Gölgesinde Arınma Pdf indir

Geçmişin Gölgesinde Arınma Kısa Özet

*Geçmişin Gölgesinde Arınma, Turhan Güç’ün 2016’da yayımlanan Fırtınada İki Kelebek’ten sonra yazdığı ikinci romanı. Yazarın elinde hâlen bir roman ve bir deneme türünde olmak üzere yayına hazır iki kitap dosyası yer alıyor.

Turhan Güç; realist romancılara özgü bir tutumla kurmaca dünyasını oluşturuyor, tasarladığı dünyaya ve karakterlere gerçeklik etkisi bağışlayabilmek için araştırmaya ve ayrıntıya bi hayli fazla önem veriyor. Bunu da hemen hemen içgüdüsel bir davranışla yapıyor.

Onun romanının tipik yanını dramatik olaylar ve gizemli karakterler oluşturuyor. Bağlandığı realizm anlayışına uygun biçimde olaylar ya gerçek hayattan çekilip alınıyor veya insan dünyasına uygun biçimde tasarlanıyor. Aynı gerçeklik endişesı karakterler özelinde de duyumsanıyor. Lakin üstlerindeki bilinmezlik ve öngörülemezlik artı bir değer durumda.

Diyaloglardaki başarı ve 19. yüzyıl Rus romanlarında görüldüğü gibi farklı zamanlarda kurulan entelektüel söyleşiler bu romana ayrı bir anlam katıyor. Karakterler arası bu söyleşilerde felsefeden edebiyata, dinden mitolojiye kadar farklı konular irdeleniyor.

Geçmişin Gölgesinde romanını okuduktan sonra öteki çalışmalarını da takip etmek isteyeceğiniz bir yazar Turhan Güç…*

Oktay Yivli

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu