İnceleme

Evvel Zamana Sen Masala pdf indir

Evvel Zamana Sen Masala pdf indir, kitap özetleri sitemizde Hikayeler türünde çıkarılan Evvel Zamana Sen Masala kitabını paylaştık. 134 sayfadan oluşan Evvel Zamana Sen Masala kitabının yazarı ise Mehtap İnan‘dır. Ciltli kapağa sahip olan Evvel Zamana Sen Masala oku indir. Evvel Zamana Sen Masala pdf indir yandex, Evvel Zamana Sen Masala pdf indir idefix, Evvel Zamana Sen Masala PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Evvel Zamana Sen Masala Pdf indir

Evvel Zamana Sen Masala Kısa Özet

Kendi kelimeleri gelmiş aklına bir an. Yutkunmuş. *Hayat bir şey söylemek istiyor mutlaka bana, yoksa, ne ben yakınım bu yere yurda, ne de bir bülbülün sesi çıkar gider o kadar uzağa* diye düşünmüş. Tam da bu sırada, bülbül dile gelmiş:

*Hoş gör insanoğlu, şu âlemdeki her şeyi hoş gör… Yoksa hoş gelmişliğimizle hoş gitmişliğimizin içinde geçen zaman, bir dünya vaktidir. Benim anlattığım gönül hikâyesi ananın canını yaksa da sen daha toysun, aşka düştüğünde fakat olgun olursun! Anlamanı değil dinlemeni bekliyorum. Cennet ananın ayakları altındaysa da babanın duasındadır… Var git sen bunu düşün…* demiş, pırrrrrr uçup gidivermiş.

Onlar ermiş muradına, biz çıkalım su kaplumbağalarının yumurta bıraktığı sahillere. Kimimiz şişeleri toplasın, kimimiz kâğıtları. Sonra başka bir masal için tertemiz bir dünyaya kapı açalım. Gökten elma azaltan azaltane… Biri masal kızlarına, biri ne peri ne prens olamayan yağız delikanlılara… Birini de yıkadım soydum masalsız uyumayan çocuklara bağışladım…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu