Tarih Kitapları

Eski Türk Demokrasisi pdf indir

Eski Türk Demokrasisi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Türk Tarihi Araştırma Kitapları türünde çıkarılan Eski Türk Demokrasisi kitabını paylaştık. 138 sayfadan oluşan Eski Türk Demokrasisi kitabının yazarı ise İsmail Hami Danişmend‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Eski Türk Demokrasisi oku indir. Eski Türk Demokrasisi pdf indir yandex, Eski Türk Demokrasisi pdf indir idefix, Eski Türk Demokrasisi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Eski Türk Demokrasisi Pdf indir

Eski Türk Demokrasisi Kısa Özet

*Demokrasi adı verilen şey bir Türk icadıdır ve bundan beş bin sene evvel tatbik edilmiştir. Hem bunu Türklüğün yalnız Sümer koluna münhasır zannetmemelidir. Bu bir ırkî hususiyet olduğu için, yukarıda da dile getirdiğimiz gibi İslamiyet’ten evvel Orta Asya’da kurulmuş göçebe Türk devletlerinde bile muhtelif tezâhürleri mevcuttur. Mesela Hakan, bir millet mümessilinden başka bir şey değildir.

… Demokraside devlet reisliği başka, hükümet başkadır. Devleti idare eden devlet reisi değil, hükümettir; eski Türkiye’de de bu vaziyet aynen böyledir.*
İsmail Hami Danişmend

Türk tarihçiliğinin ileri gelenlerinden olan İsmail Hami Danişmend’in, Türklerde demokrasi anlayışının eski zamanlardan bu yana mevcut olduğunu Batılı kaynaklara dayanarak ispatlamaya çalıştığı bu eseri, fikir çeşitliliğimize renk katacak bir eser olması hasebiyle dikkate değerdir. Türk tarihçiliğinin en popüler isimlerinden olan İsmail Hami Danişmend’in Batılı kaynakları referans olarak kullandığı eserler serisinin kıymetli bir parçası olan Garp Membalarına Göre Eski Türk Demokrasisi İsmail Hami Danişmend kitaplığının nadide parçalarından biri olarak okurların dikkatine sunulmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu