Edebiyat Kitapları

Eski Kahramanlar pdf indir

Eski Kahramanlar pdf indir, kitap özetleri sitemizde Öykü Kitapları türünde çıkarılan Eski Kahramanlar kitabını paylaştık. 176 sayfadan oluşan Eski Kahramanlar kitabının yazarı ise Ömer Seyfettin‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Eski Kahramanlar oku indir. Eski Kahramanlar pdf indir yandex, Eski Kahramanlar pdf indir idefix, Eski Kahramanlar PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Eski Kahramanlar Pdf indir

Eski Kahramanlar Kısa Özet

Ömer Seyfettin’in hikâyelerinde ele aldığı konular; yaşadığı devirdeki siyasî akımlar, Türkçülük düşüncesi, Balkan harbinin acıları ve Türk tarihinden çeşitli kahramanlık emsallari, halk hikâyeleri, çocukluk anıları, şuursuz kültür değiştirme heves ve özentileri ile harplerin doğurduğu aile ve ahlak buhranları, kişisel zaaflar, batıl inanışlar ve günlük olaylardır. Bu hikâyelerin çoğuna ve özellikle konusu sosyal tenkit olanlara, yazarın mizacından gelen bir mizah ve hiciv havası hâkimdir. Hikâyelerinde din, kahramanlık, vakar, cesaret ve adalet gibi manevî konuları ve toplumun değer yargılarını işlemiş, toplumun çektiği sıkıntıları çarpıcı bir üslûpla anlatmıştır.

36 yıllık kısa ömründe kaleme aldığı eserlerle Türk hikâyeciliğinin en mühim ve özel şahsiyetlerinden birisi olan Ömer Seyfettin, Cumhuriyet öncesi Türk edebiyatının gelişmesi, fikrî ve edebî yaşamın halka aktarılması adına çok mühim faaliyetlerde bulunmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu