Tarih Kitapları

Erken Orta Çağ Avrupası`nda Hayat pdf indir

Erken Orta Çağ Avrupası`nda Hayat pdf indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Erken Orta Çağ Avrupası`nda Hayat kitabını paylaştık. 144 sayfadan oluşan Erken Orta Çağ Avrupası`nda Hayat kitabının yazarı ise Özlem Genç‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Erken Orta Çağ Avrupası`nda Hayat oku indir. Erken Orta Çağ Avrupası`nda Hayat pdf indir yandex, Erken Orta Çağ Avrupası`nda Hayat pdf indir idefix, Erken Orta Çağ Avrupası`nda Hayat PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Erken Orta Çağ Avrupası`nda Hayat Pdf indir

Erken Orta Çağ Avrupası`nda Hayat Kısa Özet

Türkiye`de Orta Çağ Avrupa tarihi üzerine yapılan çalışmalar genelde Geç Orta Çağ`a odaklanırken yaptığı başarılı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Doç. Dr. Özlem Genç, bu eserinde Erken Orta Çağ Avrupası`nın ileri gelen toplumlarından birisi olan Franklar üzerine yoğunlaşmıştır.
Yazar, Erken Orta Çağ Avrupası’nda Hayat isimli bu çalışmasında, Frankların tarih sahnesinde görülmeye başladıkları andan onları merkezî bir güç altında birleştiren Clovis`e kadar siyasi faaliyetleri, Roma İmparatorluğu ile ilişkileri ve en mühimsi Orta Çağ Avrupası`na etkilerini değerlendirmiştir. Bu etki, Clovis zamanında derlendiği düşünülen ve Frankların bilinen ilk yasaları olan Pactus Legis Salicae üzerinden incelenmiştir.
Bu metni orijinal dili Latinceden Türkçeye çeviren Özlem Genç, böylece ülkemizde hem kaynak azlığından yeterince bilinmeyen Erken Orta Çağ`ın hem de Frank tarihinin daha iyi bilinmesina katkı sağlamaya çalışmıştır. Özlem Genç’in uzun süreli ve meşakkatli çabalarının sonucu olan bu eser, Türkçe literatürde Erken Orta Çağ Avrupası ile ilgili mühim bir boşluğu dolduracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu