Tarih Kitapları

Erasmus ve Reform Çağı pdf indir

Erasmus ve Reform Çağı pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Erasmus ve Reform Çağı kitabını paylaştık. 360 sayfadan oluşan Erasmus ve Reform Çağı kitabının yazarı ise Johan Huizinga‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Erasmus ve Reform Çağı oku indir. Erasmus ve Reform Çağı pdf indir yandex, Erasmus ve Reform Çağı pdf indir idefix, Erasmus ve Reform Çağı PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Erasmus ve Reform Çağı Pdf indir

Erasmus ve Reform Çağı Kısa Özet

16. yüzyılda Erasmus, Avrupa`nın en ünlü isimlerinden biriydi. Hem kraliyet ailesinin hem de üniversitelerin hizmetleri için sıraya girdikleri engin bilgiye sahip olduğu düşünülen bir adamdı. Bu kitap Erasmus`un gençliğinin, gezgin bir bilim adamı olarak geçirdiği senelerın, İngiltere, Fransa, İsviçre ve İtalya`da yaptığı çalışmaların, Thomas More’la arkadaşlığının ve Martin Luther’le yaşadığı anlaşmazlıkların izini sürüyor.

Huizinga bunun bunun yanında Erasmus`un zihnini, kişiliğini inceliyor ve Deliliğe Övgü ile Yeni Ahit`in harika tercümesi de dahil olmak üzere eserlerinin titiz incelemesini okurlara sunuyor.

Enchiridion’un mesajı Erasmus’un ömür boyu süren çalışmasının mesajı olarak kalacak şeydi: Bu dünya çapında cisim ile gölgesinin birbirinden iyice ayrışması ve bu dünyanın saygı göstermemesi gereken kimselere bile saygı göstermesi ne fenadır;
körü körüne sevme, tekdüzelik ve düşüncesizlikten oluşan bir gözbağı insanlığın şeyleri olduğu gibi görmesini engelliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu