Edebiyat Kitapları

Efendi İle Uşak pdf oku indir

Efendi İle Uşak pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Klasik Romanlar ve Kitapları türünde çıkarılan Efendi İle Uşak kitabını paylaştık. 96 sayfadan oluşan Efendi İle Uşak kitabının yazarı ise Lev Nikolayeviç Tolstoy‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Efendi İle Uşak oku indir. Efendi İle Uşak pdf indir yandex, Efendi İle Uşak pdf indir idefix, Efendi İle Uşak PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Efendi İle Uşak Pdf indir

Efendi İle Uşak Kısa Özet

Bu kısa öyküde, Vasili Andreyevich Brekhunov adlı bir arazi sahibi, köylülerinden birisi olan Nikita`yı kızakla kısa bir yolculuğa çıkarır.

Vasili Andreyevich bir orman satın almak istemektedir ve bunun için başka bir toprak sahibini ziyarete gitmeleri gerekmektedir. Diğer alıcılar varmadan önce hedeflerine ulaşmaları gerekmektedir. İki adam kendilerini bir kar fırtınasının ortasında bulur, fakat efendi, açgözlülükle devam etmek ister. Kar sebebiyle kendilerini yolu kaybetmiş halde bulurlar. Sonunda bir kasabada bulduklarında dinlenmek için dururlar. Vasily Andreyevich, yola çıkmaları gerektiğine karar verir. Adamlar tekrar yolu kaybeder, at yorulur, bu yüzden gece uyumaya ve sabah yollarını bulmaya karar verirler. Vasily Andreyevich kadar sıcak giyinmeyen Nikita, kısa süre sonra kendini soğuktan donmak üzere bulur. Vasily Andreyevich, Nikita`yı ölüme terk etmeye karar verir ve kendi başına ata biner. Karda sürekli olarak daireler çizerek dolaşırken sonunda atından düşer ve kendisini Nikita ve kızağının yanında bulur. Efendi ahlaki bir aydınlanma yaşar ve Tolstoy ünlü temalarından birini tekrar eder: Hayattaki tek gerçek mutluluğun başkaları için yaşayarak bulunması.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu