Edebiyat Kitapları

Düşmanlığın Faydaları pdf indir

Düşmanlığın Faydaları pdf indir, kitap özetleri sitemizde Genel Ülke Edebiyatları Kitapları türünde çıkarılan Düşmanlığın Faydaları kitabını paylaştık. 77 sayfadan oluşan Düşmanlığın Faydaları kitabının yazarı ise Wilhelm Schmid‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Düşmanlığın Faydaları oku indir. Düşmanlığın Faydaları pdf indir yandex, Düşmanlığın Faydaları pdf indir idefix, Düşmanlığın Faydaları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Düşmanlığın Faydaları Pdf indir

Düşmanlığın Faydaları Kısa Özet

Hayat yalnızca sevinçlerden oluşmaz. Çoğunlukla hoşlanmasak ve kaçınsak da, yaşantımızda düşmanlıklara da yer mevcuttur. Adeta insan olmanın zıt kutuplarından kaynaklanan bir zorunluluktur bu. Zira herkesin neşeye ve acıya, sevince ve kızgınlığa, tatminiyete ve hoşnutsuzluğa kabiliyeti olduğu gibi iyiye ve kötüye de kabiliyeti mevcuttur. O halde kendimize şu soruyu sormamız gerekir: Düşmanlık ne işe yarar ve onu yaşamımızda tutmamızın altında ne yatar?
Sigara içenlerle içmeyenler, köpek sevenlerle kedi sevenler, et yiyenlerle vejetaryenler, arabalılarla yayalar, inananlarla inançsızlar… Envai çeşit ve taban tabana zıt hayat tarzlarına ve bakış açılarına çevremizde her zaman rastlamak olabilecek. Peki bu tür ihtilaflı durumlar neden sürekli olarak yaşanıyor? Rekabet düşmanlığa neden olan başlıca neden midir? İnsanların *kötü* kavramını başkalarında görme ihtiyacı neden bu kadar büyük? Düşmanlığın her seferinde yeniden ortaya çıkışındaki kesinlik nasıl açıklanmalı? İnsanların bütün dirençlere rağmen düşmanlıklarını sürdürmelerindeki inadın sebebi nedir? Düşmanlık hayatlarımıza belli bir yönelim ve istikrar mı sağlar? Düşmanını sevmek ne demektir ve bu olabilecek müdür? Kitapları dünya çapında ilgiyle okunan Alman felsefeci Wilhelm Schmid, Düşmanlığın Faydaları’nda düşmanlık kavramını yaşamımızdan silmeye çalışmak yerine onu benimsemeyi ve ondan elde
edebileceğimiz faydalara odaklanmayı öneriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu