İnceleme

Dünyanın Oyunu pdf indir

Dünyanın Oyunu pdf indir, kitap özetleri sitemizde Hikayeler türünde çıkarılan Dünyanın Oyunu kitabını paylaştık. 32 sayfadan oluşan Dünyanın Oyunu kitabının yazarı ise Özden Özkanoğlu‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Dünyanın Oyunu oku indir. Dünyanın Oyunu pdf indir yandex, Dünyanın Oyunu pdf indir idefix, Dünyanın Oyunu PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Dünyanın Oyunu Pdf indir

Dünyanın Oyunu Kısa Özet

Sırada Almanya’dan gelen mektup var.

Hallo, Ben Philip. Sana anlatacağım oyunun adı topfschlagen. Bu oyunu oynamak hem çok keyifli hem de sonunda bir sürpriz var. Önce ufak bir armağan, tencereye konur ve tencere bir yere saklanır. Sonra ebenin eline bir kaşık verilip gözleri bağlanır. Ebe dizlerinin üzerinde ilerler, tahta kaşıkla tencereyi bulmaya çalışır. Diğer çocuklar, ebe tencereye yaklaştıkça *sıcak*, uzaklaştıkça *soğuk* der. Böylelikle tencereyi bulması için ona yardım ederler. Sonunda tencereye ulaşırsa armağan onun olur.

Uluslararası bilinç, hak ve özgürlükler, değişiklik gibi temalar dile geldiler, bir çocuğun merak duygusu ve yaratıcılığıyla buluşup dünyayı gezdiler, bir dolu mektupla da döndüler. Şimdi Sarp’ın aracılığıyla dünyanın oyunu önümüzde. Yaşasın oyun oynamak!

Sarp günlerdir heyecan içinde. Dünyanın dört bir yanına mektuplar gönderdi. Şimdi ise mektup dostlarından yanıt alma zamanı. İşte postacı geliyor. Bakalım çantasından neler çıkacak? Acaba Sarp hangi oyunlarla tanışacak?

Uzaklardan gelen çiçeği burnunda oyunlarla neşelenmeye hazır mısınız?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu