Edebiyat Kitapları

Dünyamın Dibi pdf indir

Dünyamın Dibi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Öykü Kitapları türünde çıkarılan Dünyamın Dibi kitabını paylaştık. 112 sayfadan oluşan Dünyamın Dibi kitabının yazarı ise Ayşegül Bostancı‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Dünyamın Dibi oku indir. Dünyamın Dibi pdf indir yandex, Dünyamın Dibi pdf indir idefix, Dünyamın Dibi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Dünyamın Dibi Pdf indir

Dünyamın Dibi Kısa Özet

Hatırlamamak gerçekten unutmak mıdır? Artık ihtiyacımız olmadığını düşündüğümüz takvimlerde bulursak ya kendimizi. Yer üzerindeki heykeller buz dağının görünen kısmı ise yalnızca… Nadide olanda kendi kötülüklerinin yansımasını gördükleri için birer canavara dönüştüyse yüzey insanları. Yer altındakini yok etmek, kendi kusurunu örtmenin tek yoluysa. Ölümün anlamsızlığı ve fütursuzluğuna çomak sokabilseydik peki? *Kötü tesadüfleri değiştirebilir miyiz?* Ebediliğimizin içinde faniliğimiz soluklanıyorsa. Ya da tam tersi. Ve dünya, ve ev kime ait? Hangimiz öz, hangimiz evlatlığız? İnsan, yalnızca anılarını geri istiyorsa. Ölümsüzlüğü arayan ruhlarımız, yaşam için ölümün bizzat kendisinin ölümsüz olduğunu kavrayamıyorsa.
Ayşegül Bostancı, hepimizin her gün gördüğüne başka bir boyuttan bakıyor. Dünyanın dibinden sesleniyor okura. Distopik, karanlık bir evrenden yüzeye çıkmış iç içe, sarmal öyküler… Baştan sona insanı anlatan bir labirentin içinde kaybbi hayli kendinizi buluyorsunuz.

*Takvimler, onlara sahip olan insanlar ile ilgili çok şey söyler. Hele benim gibi hangi yılda, kaç yaşında olduğunu bilmeyen, geleceği olmayan insanlara… Her adımımızda yeni şimdimize ulaşırız diyordu bir takvim yazısı. Oysa yeni şimdiler yeni geçmişler olmaya mahkûmdur. Hangi duvarda asılıydı acaba o? Evin her duvarını bir sene için ayırdım. Yatak odamın kapısının solundaki duvar yalnızca Seksen Yedi yılına ait, antredeki vestiyerin yanında kalan ufak boşluktaysa Kırk İki senesinin takvimleri asılı. Ne kadar geçmişe gidersem o kadar az yer alıyorlar. Sahip olduğum en eski tarihlileri başlarına olmadık kazalar gelmesin diye çatı katında saklarım. Üzerlerinde tatlı yavru kediler, klasik otomobil fotoğrafları, çiçekler, dağ manzaraları, tarihî şehirler, güneş batarken kıyıya vuran dalgalarda koşan güzel kadınlar… Dışarıdan bakarken beni içlerine çekiyorlar adeta.*

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu