Tarih Kitapları

Doğu Türkistan Türkleri Tarihi pdf indir

Doğu Türkistan Türkleri Tarihi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Türk Tarihi Araştırma Kitapları türünde çıkarılan Doğu Türkistan Türkleri Tarihi kitabını paylaştık. 456 sayfadan oluşan Doğu Türkistan Türkleri Tarihi kitabının yazarı ise Mehmet Saray‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Doğu Türkistan Türkleri Tarihi oku indir. Doğu Türkistan Türkleri Tarihi pdf indir yandex, Doğu Türkistan Türkleri Tarihi pdf indir idefix, Doğu Türkistan Türkleri Tarihi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Doğu Türkistan Türkleri Tarihi Pdf indir

Doğu Türkistan Türkleri Tarihi Kısa Özet

Bu araştırmada Çin’in devletlerarası hukuku çiğneyerek Doğu Türkistan’ı nasıl işgal ettiğini, uyguladığı sömürge idaresini nasıl bir baskı rejimine çevirdiğini belgeler ile izah etmeye çalıştık. Ayrıca Osmanlı Türkiyesi ile Doğu Türkistan içinde kurulan dostane ilişkiler üzerinde de durulmuştur.

İnanıyoruz ki genç bilim adamlarımız bu çalışmayı aşan çok daha kapsamlı araştırmalar yapacaktır. Arzumuz odur ki bu çalışma Doğu Türkistan üzerinde çalışmak isteyenlere rehber olsun ve Türk okuyucularının gereksinimini kısmen de olsa karşılasın.
Bu kitabın geliri sıkıntılar içinde okuyan Uygur gençlerine verilecek ve onların daha iyi yetişerek Doğu Türkistan Türklerinin haklarını iyi savunmaları için kendilerine verilmesini sağlayacak olan Doğu Türkistan Vakfına verilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu