Tarih Kitapları

Diyarbakır Tebliğleri pdf indir

Diyarbakır Tebliğleri pdf indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Diyarbakır Tebliğleri kitabını paylaştık. 447 sayfadan oluşan Diyarbakır Tebliğleri kitabının yazarı ise Kolektif‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Diyarbakır Tebliğleri oku indir. Diyarbakır Tebliğleri pdf indir yandex, Diyarbakır Tebliğleri pdf indir idefix, Diyarbakır Tebliğleri PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Diyarbakır Tebliğleri Pdf indir

Diyarbakır Tebliğleri Kısa Özet

Hafıza bu topraklara geri geliyor. Çok gerilerden, ulusun inşası zamanından geliyor. nereden bakarsak yüzyılı aşkın bir zaman dilimi bu. Bu ulusun inşası sürecinde bu topraklarda yaşayanlara devlet aracılığıyla reva görülenler, yaşayanların birbirlerine reva gördükleri, çekilen acılar, yaşanan toplu şiddet, unutulmaya ve esas unutturulmaya çalışılan her kötü anı illa ki geri geliyor. ama geri gelen yalnızca kötü hafıza değil, bu toprakların barındırdığı değişikliklar, uluslaşma neticesinde yok edilen yahut yok sayılan zenginlik de geri geliyor. bu memleket on senelerdır her gün yeni ama aslında yeni olmayan bir dolu bilgiye, varlığa, yokluğa tanık oluyor. – Cengiz Aktar, Açılış tebliğinden .

Kitapta makalesi bulunan isimler şöyle: Rakel Dink, Ali Bayramoğlu, M. Diyaeddin Gezer, Necdet İpekyüz, Cengiz Aktar, Baskın Oran, Barbara J. Merguerian, Raymond Kévorkian, George Aghjayan, Özge Ertem, Seda Altuğ, Nilay Özok Gündoğan, Vahé Tachjian, Uğur Bahadır Bayraktar, Selçuk Akşin Somel, Suavi Aydın, Janet Klein, B. Trigona-Harany, Mehemed Malmîsanij, Cafer Sarıkaya, Jelle Verheij, David Gaunt, Zeliha Etöz, Hans Lukas-Kieser, Ayhan Aktar, Abdülhamit Kırmızı, Mekki Uludağ, Cuma Çiçek, Jessie Hanna Clark, Saadet Altay, Sait Çetinoğlu, Mehmet Polatel ve Şeyhmus Diken

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu