Tarih Kitapları

Dinler ve Türkler pdf oku indir

Dinler ve Türkler pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Dinler ve Türkler kitabını paylaştık. 545 sayfadan oluşan Dinler ve Türkler kitabının yazarı ise Bahattin Ayhan‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Dinler ve Türkler oku indir. Dinler ve Türkler pdf indir yandex, Dinler ve Türkler pdf indir idefix, Dinler ve Türkler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Dinler ve Türkler Pdf indir

Dinler ve Türkler Kısa Özet

Osmanlı yönetimi Sünni Ortodoksluk davasına sarılırken aşiretler, göçebe töresi ve Şaman inançlarıyla derin değişikliğe uğramış bir İslam şekilini savunan derviş tarikatlarına bağlanıyorlardı. Aşiretler, Osmanlı zıtı politik ve toplumsal özlemlerini heterodoks din giysilerine bürüyor, giydikleri kırmızı başlıktan dolayı *Kızılbaş* diye bilinmektelardı. Osmanlı İmparatorluğu’nun düzeni şeriat değildi.

17. yüzyılda Reisülküttap yani Dışişleri Bakanı Ragıp Efendi, kendisini ziyaret eden İngiliz Dışişleri Bakanı ile devlet gelirlerinin artırılması üzerine bir sohbete girer. İngiliz Dışişleri Bakanı, *İngiltere’de pul çıkarmaya başladıklarını ve böylece yapılan devlet işlemlerinden ilave vergi aldıklarını fakat Osmanlı’nın Kur’an’da yeri olmadığı için bunu yapamayacağını* söyler. Ragıp Efendi şöyle yanıt verir;

*Eğer yeni bir şey söz konusu olduğunda millet ve devlet yararına bir şey bulursak ona mutlaka Kur’an’da da bir yer buluruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu