Edebiyat Kitapları

Devrimcinin Pusulası pdf indir

Devrimcinin Pusulası pdf indir, kitap özetleri sitemizde Anı Mektup ve Günlük Kitapları türünde çıkarılan Devrimcinin Pusulası kitabını paylaştık. 163 sayfadan oluşan Devrimcinin Pusulası kitabının yazarı ise Ekrem Altun‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Devrimcinin Pusulası oku indir. Devrimcinin Pusulası pdf indir yandex, Devrimcinin Pusulası pdf indir idefix, Devrimcinin Pusulası PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Devrimcinin Pusulası Pdf indir

Devrimcinin Pusulası Kısa Özet

Ekrem Altun, Devrimcinin Pusulası / Yaşam ve Mücadele Anıları’nda 1970’li senelerdan günümüze uzanan zamanda anlam kazanan kişisel ve bir o kadar da toplumsal zamandan izler aktarıyor.

Kitap kişisel anıların, yaşanmışlıkların, sıkıntıların, inişlerin çıkışların, coşku dolu anların olduğu kadar Türkiye yakın tarihinin de özetini içeriyor.

Tüm anlattıkları içinde Altun’u özel kılan boyut ise örgütlü yaşamdan hiç vazgeçmemesi, Halkın Sesi dergisi ve Türkiye İşçi Köylü Partisi’nden Vatan Partisi’ne uzanan kesitte *Aydınlıkçı* olma iradesinde hiçbir zayıflama göstermemesi.

Ailesiyle, akrabalarıyla, iş ortaklarıyla ve yoldaşlarıyla ilişkilerini büyük bir açık sözlülük içinde ve içtenyetle yansıtırken yaşam sevincinin ve mücadele enerjisinin anahtarını da hep elinde tutuyor Altun.

*Ne zaman bir çıkmaza girsem yahut umutsuzluğa düşsem, partim, yoldaşlarım yanımda olurdu. Onlardan aldığım moral ve cesaretle ayakta durabiliyordum.*

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu