Tarih Kitapları

Devlet ve Fert pdf indir

Devlet ve Fert pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Devlet ve Fert kitabını paylaştık. 112 sayfadan oluşan Devlet ve Fert kitabının yazarı ise Ahmet Ağaoğlu‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Devlet ve Fert oku indir. Devlet ve Fert pdf indir yandex, Devlet ve Fert pdf indir idefix, Devlet ve Fert PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Devlet ve Fert Pdf indir

Devlet ve Fert Kısa Özet

Şevket Süreyya, *Kadro*da paylaştığı yazılarını bir araya getirip 1932 senesinde İnkılap ve Kadro adıyla yayımlar. Aynı yıl Cumhuriyet gazetesinde, Ağaoğlu Ahmet Bey’in bu kitabı eleştiren yazıları yayımlanır. Bu eleştiri yazılarına, yine aynı gazetede, Şevket Süreyya ile Yakup Kadri’nin verdiği yanıtlar da yayımlanır. 1933 senesinde Ağaoğlu Ahmet Bey kendi yazıları ile kendisine yöneltilen eleştirilere verdiği yanıtları içeren Devlet ve Fert adlı kitabı yayımlar.

İnkılap ve Kadro’nun sonradan baskıları yapılsa da (bunun bunun yanında *Kadro*nun toplu basımı da gerçekleştirilmiştir) Devlet ve Fert bu ilk baskısından sonra bir daha yayımlanmaz. Dolayısıyla, otuzlu senelerın başlarında, Türk düşünce tarihinde mühim bir yeri olan bu tartışma, günümüze tek taraflı olarak gelir, Devlet ve Fert unutulur.

Devlet ve Fert’in bu baskısı, birtakım yazım yanlışlarının düzeltilmesi dışında, ilk baskıdaki haliyle yapılmıştır. Yalnız, bugün metni okumayı güçleştirdiği düşünülen bazı tabirlerin yerine, köşeli ayraç içinde bu tabirlerin bugünkü kullanımları verilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu