Edebiyat Kitapları

Destan Şairi Basri Gocul pdf oku indir

Destan Şairi Basri Gocul pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Şiir Kitapları türünde çıkarılan Destan Şairi Basri Gocul kitabını paylaştık. 176 sayfadan oluşan Destan Şairi Basri Gocul kitabının yazarı ise İsmail Özmel‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Destan Şairi Basri Gocul oku indir. Destan Şairi Basri Gocul pdf indir yandex, Destan Şairi Basri Gocul pdf indir idefix, Destan Şairi Basri Gocul PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Destan Şairi Basri Gocul Pdf indir

Destan Şairi Basri Gocul Kısa Özet

Türk Milli Destanı Oğuzlama`yı edebiyatımıza kazandıran Basri Gocul, yer yer kanatlanan mısraları ile Destan şairliğinin şimdilerde de yaşadığını eseri ve yaşamı ile ispat etmiştir. Sohbet şiir, destan üzerine açıldığında 35 yıl süren köy öğretmenliğine söz gelir ve gaz lambalarının sönük aydınlığında geçen çileli günlerini ve Oğuzlama `yı hangi şartlarda yazdığını anlatırdı.

Bir gün sohbette “Destan şairi sıradan bir insan değildir” dedi, durdu. Öyle ya 35 yılını köy öğretmenliğinde geçiren şair gündüz mesai, gece de gaz lambasının ışığında destan çalışmaları yaparak olağanüstü bir gayret gösterdiğine göre, bu çalışmalar ve sonuç onun olağanüstü bir kişilik olduğunu ispatı değil mi, diye düşünürken, sözüne devamla: “O destanınt Devlet Başkanına sunmak durumundadır. Ben soyumun destanını yazdım. 35 Yıllık öğretmenlik yaşamımda gündüz öğretmenlik yaptım, uykusuz gecelerde de milletimin destanınt yazdım. Takdir görmek benim de hakkımdır.” Dedi.

İsmail Özmel, şiirsel bir anlatımla destan şairi Basri Gocul`un yaşamı, edebi şahsiyeti ve eserleri ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirmiş. Basri Gocul`un Niğde`de görev yaptığı seneler anılar ışığında anlatılmış. Bu kitap, destan şairi Basri Gocul odağında bir dönemin tanıklığı olarak da okunabilir.

Sevgi ve takdire layık bir destan şairinin öyküsünü okuyacaksınız.

Umarım mutlu olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu