Edebiyat Kitapları

Derisi Olmayan Kız pdf oku indir

Derisi Olmayan Kız pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Derisi Olmayan Kız kitabını paylaştık. 328 sayfadan oluşan Derisi Olmayan Kız kitabının yazarı ise Mads Peder Nordbo‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Derisi Olmayan Kız oku indir. Derisi Olmayan Kız pdf indir yandex, Derisi Olmayan Kız pdf indir idefix, Derisi Olmayan Kız PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Derisi Olmayan Kız Pdf indir

Derisi Olmayan Kız Kısa Özet

Buzulun kıyısına yaklaşmışlardı. Helikopterin altındaki deniz, buz parçalarıyla kaplıydı. Önlerindeki sonsuz beyazlık, ışığın ulaşabildiği son noktaya dek uzanıyor, Matthew’un gözlerini yakıyordu. Milyonlarca beyaz kristal. Bir yer hariç. Sadece bir nokta. Tam da Nors mumyasının bulunduğu, Aqqalu’nun nöbet tuttuğu yer. Orada buz, göz alıcı kırmızıydı.

Bir buz kütlesinin kıyısındaki çatlağın içinde, mumyalanmış bir Viking cesedi bulunur ve gazeteci Matthew Cave olayı haberleştirmesi için oraya gönderilir. Lakin ertesi gün mumya ortadan kaybolur, başında nöbet bekleyen polis memuruysa çırılçıplak ve derisi yüzülmüş hâlde bulunur: Tıpkı 1970’lerde ücra Nuuk şehrini dehşete boğan seri cinayetlerin kurbanları gibi.

Matt konuyu araştırırken yerel halkın bu acımasızca şiddet karşısındaki duyarsızlığına hayret eder. Polise de güvenemez, hatta hadiselerin örtbas edilmiş olabileceğinden şüphelenir. Tupaarnaq adlı, anne-babası ve iki ufak kız kardeşini öldürme suçundan mahkûm olmuş genç bir İnuit kadınla tanışınca ise bu işin ne kadar derinlere indiğini ve bizzat nasıl bir tehlikeye düştüğünü fakat fark eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu