Edebiyat Kitapları

Dengbejlerim pdf indir

Dengbejlerim pdf indir, kitap özetleri sitemizde Kürt Edebiyatı türünde çıkarılan Dengbejlerim kitabını paylaştık. 102 sayfadan oluşan Dengbejlerim kitabının yazarı ise Mehmed Uzun‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Dengbejlerim oku indir. Dengbejlerim pdf indir yandex, Dengbejlerim pdf indir idefix, Dengbejlerim PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Dengbejlerim Pdf indir

Dengbejlerim Kısa Özet

Kürtçe edebiyatın usta ismi Mehmed Uzun Dengbêjlerim`de okuru zorbalığı da barındıran asimilasyon politikalarına rağmen yok edilemeyen bir kültür mirasına sahip olabilmenin coşkusuna davet ediyor.

Sürgün senelerında gönülden bağlandığı Homeros, Ovidius, Canetti, Joyce, Brodsky gibi Batılı söz ustaları ile köklerindeki sese can veren dengbêjlerin içindeki kültürlerarası bağları güçlendiriyor. Apê Qado`nun, Evdalê Zeynikê`nin, Alihan`ın, Rıfatê Darê`nin, Ehmedê Fermanê Kîkî`nin yaşamöyküleri ve sözlü mirası bu vesileyle ölümsüzleşirken, birbirine tümüyle yabancıymış gibi görünen iki dünya içindeki çizgiler Uzun`un anılarında silikleşip ustalıkla harmanlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu