Edebiyat Kitapları

Dağı Yerinden Oynatmak pdf indir

Dağı Yerinden Oynatmak pdf indir, kitap özetleri sitemizde Bilim Kurgu Romanları türünde çıkarılan Dağı Yerinden Oynatmak kitabını paylaştık. 176 sayfadan oluşan Dağı Yerinden Oynatmak kitabının yazarı ise Charlotte Perkins Gilman‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Dağı Yerinden Oynatmak oku indir. Dağı Yerinden Oynatmak pdf indir yandex, Dağı Yerinden Oynatmak pdf indir idefix, Dağı Yerinden Oynatmak PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Dağı Yerinden Oynatmak Pdf indir

Dağı Yerinden Oynatmak Kısa Özet

Charlotte Perkins Gilman 19. yüzyıl sonları 20. yüzyıl başlarında yaşamış, feminist edebiyata mühim katkılarda bulunmuş Amerikalı bir sosyolog ve yazardır. Aynı zamanda döneminin ileri gelen hümanistlerinden ve kadın hakları savunucularındandır. Dağı Yerinden Oynatmak adlı eserinde, feminist bakış açısıyla ve ironilerle bezeli üslubuyla bambaşka bir dünya yaratmıştır okurlarına.

John Robertson, Himalayalara yaptığı bir keşif gezisi sırasında kayalıklardan düşer ve hafızasını yitirir. Otuz yıl sonra kız kardeşi aracılığıyla bulunduğunda artık bambaşka bir kişidir. Lakin bu süre zarfında dünveya bambaşka bir yer olmuştur. Uzun eve dönüş yolculukları boyunca bu farklı dünyayı tanımaya çalışan John, ülkesine döndüğünde yeniliklere ayak uydurmakta zorlanacaktır. Neden sonra anlayacaktır ki bütün bu değişimin temelinde aslında tek bir şey yatmaktadır: Zihniyet değişimi. *Kadınların uyanışları* diye dile getirir bunu Perkins kurduğu ütopyada, nihayetinde bu dünyayı değiştiren bireylerin bakış açısıdır ve bunu sağlayan da kadınlardır.

Kadınlar Ülkesi Üçlemesi’nin ilk kitabı Dağı Yerinden Oynatmak, Türkçeye ilk defa Cem Yayınevi aracılığıyla çevrilmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu