İnceleme

Çocuklar İçin Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi pdf indir

Çocuklar İçin Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Zeka Gelişimi Kitapları türünde çıkarılan Çocuklar İçin Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi kitabını paylaştık. 220 sayfadan oluşan Çocuklar İçin Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi kitabının yazarı ise Akın Özçift‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Çocuklar İçin Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi oku indir. Çocuklar İçin Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi pdf indir yandex, Çocuklar İçin Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi pdf indir idefix, Çocuklar İçin Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Çocuklar İçin Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi Pdf indir

Çocuklar İçin Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi Kısa Özet

Bu kitap 2019-1-TR01-KA201-077041 numarasıyla T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı aracılığıyla Erasmus Plus projesi olarak desteklenen *Artificial Intelligence Education for Children* isimli proje kapsamı içinde hazırlanmıştır.

Proje materyallerinden birisi olan kitabımız Yapay Zekâ çağı olarak isimlendirilen çağımızda çocukların da bu mühim kavramları planlı aktiviteler, uygulamalar yardımıyla öğrenmesini hedeflemektedir.

Kitabımızın birincil hedefi çocuklara Yapay Zekâ eğitimi verecek öğreticilerin bu kavramları öğrenebilecekleri bir toplu materyal olarak kullanılması ve bu altyapıyla çocuklara Yapay Zekâ kavramlarını Scratch dili ve internet ortamındaki diğer geliştirme ortamları yardımıyla öğretmesidir. Bu amaçla kitap boyunca oyun ve benzeri aktiviteler dışında Yapay Zekâ kavramlarına ait dip notlar ve açıklamalara yer verilmiştir.

Yapay Zekâ kavramlarının anlatılması için özel dizayn edilmiş robotlar ve oyun setleri kullanılsa da maliyeti azaltmak adına hem öğretmen hem de öğrencilerin aşina olduğu Scratch ortamı ve internet ortamında ücretsiz olarak erişilebilen geliştirme ortamları seçilmiştir. Böylelikle internet bağlantısı ve Scratch bilgisi olan herkesin Yapay Zekâ kavramlarına aşinalık kazanacağı umut edilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu