İnceleme

Çocuk Yüreklerde Aşık Veysel pdf oku indir

Çocuk Yüreklerde Aşık Veysel pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman ve Öykü Kitapları türünde çıkarılan Çocuk Yüreklerde Aşık Veysel kitabını paylaştık. 80 sayfadan oluşan Çocuk Yüreklerde Aşık Veysel kitabının yazarı ise İbrahim Afatoğlu‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Çocuk Yüreklerde Aşık Veysel oku indir. Çocuk Yüreklerde Aşık Veysel pdf indir yandex, Çocuk Yüreklerde Aşık Veysel pdf indir idefix, Çocuk Yüreklerde Aşık Veysel PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Çocuk Yüreklerde Aşık Veysel Pdf indir

Çocuk Yüreklerde Aşık Veysel Kısa Özet

Gözlerimiz, iç dünyamızdan dışa açılan bir pencere gibidir. Çünkü gözler, gördüğü şeyleri beynimize ve gönlümüze aktarmaktadır. Beynimiz ve gönlümüz de gözlerimizin aktardığı fotoğrafları yorumlamakta ve anlam vermektedirler. Atalarımız da buna, *Göz bakar, gönül görür.* demişler.

Kör olan bireylerin duyma, dokunma, koku alma organlarının ve ezberleme kabiliyetlerinin geliştiği bilinmektedir. Bu durumda gözlerin yapamadığı görme işini, duyma, dokunma, koklama ve ezberleme aracılığıyla beyin ve gönül yerine getirmektedir. Bu da *gönül gözüyle görmek* diye tarif edilmektedir.

Âşık Veysel kör olunca kendine yeni bir dünya kurmuş. Bu kurduğu dünya çapında gönül gözüyle bakmayı öğrenmiş. Bütün yaşamını o dünya içinde yaşamış.

Âşık Veysel, yetmiş dokuz yıl gönül gözüyle bu dünya çapında gezmiş. Ve milyonlarca iki gözlü insandan daha başarılı ve daha mutlu yaşamış. Türkiye’de ve dünya çapında tanınan örnek bir insan olmuş.

Âşık Veysel’in yaşamından hepimizin çıkarması gereken ders şu olmalıdır:

*Başarısızlıklarımıza bahaneler aramak yerine, başarmak için çareler aramalıyız.*

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu