Edebiyat Kitapları

Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş pdf indir

Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş pdf indir, kitap özetleri sitemizde Anı Mektup ve Günlük Kitapları türünde çıkarılan Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş kitabını paylaştık. 128 sayfadan oluşan Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş kitabının yazarı ise Serra Menekay‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş oku indir. Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş pdf indir yandex, Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş pdf indir idefix, Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş Pdf indir

Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş Kısa Özet

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal yaşamını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence yaşamını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister.

Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir hassaskla yaklaşır kentine. Çevresine gönül gözüyle bakar. Kendisini değişik bireylerin yerine koyar, onların yüreğiyle de hissetmeye çalışır, öylece yazar… Yazar yazdığı zaman, bir çok kimse o yazıda kendi duygularını, düşünüp de söyleyemediklerini bulur. Kendisinden önce yazılmış olanları da anımsamak ister…

Bu düşünceden yola çıkarak 2011 senesinde paylaştığımız *İzmirim* kitap dizimizle, İzmir’in kırk beş semti, İzmirli kırk beş farklı edebiyatçı-yazar aracılığıyla kaleme alınmıştı. Şimdi, 2019 senesinde otuz yeni yazar ve otuz yeni eserle, dizimizdeki kitap sayısı yetmiş beşe artıyor. Okurla buluşan toplam yetmiş beş kitaplık bu dizi, hem İzmir için bir ilk olması, hem de İzmir’in köklü kent halk kültürüne bir armağan olması yönünden yüksek değer taşımaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu