Tarih Kitapları

Cinselliğin Tarihi pdf indir

Cinselliğin Tarihi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Cinselliğin Tarihi kitabını paylaştık. 320 sayfadan oluşan Cinselliğin Tarihi kitabının yazarı ise Peter N. Stearns‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Cinselliğin Tarihi oku indir. Cinselliğin Tarihi pdf indir yandex, Cinselliğin Tarihi pdf indir idefix, Cinselliğin Tarihi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Cinselliğin Tarihi Pdf indir

Cinselliğin Tarihi Kısa Özet

Bu kitap cinselliğin geçmişiyle ve bu geçmişin günümüz cinselliğine nasıl ışık tutabileceğiyle alakalıdir. Her ne kadar cinsellik tartışmalı bir konu olsa da toplumlar üzerindeki tesirinin büyüklüğü onu incelenmeye ve tartışılmaya değer kılar. Cinselliğin Kısa Tarihi dünya tarihinde toplumların cinselliğe karşı tutumunu cinsel davranışlarda ve bu davranışlara dair algılardaki büyük değişimleri tarihsel kronolojiye bağlı kalarak ve diğer disiplinlerden de yararlanarak inceler.

Bu kitabı okurken avcı-toplayıcılıktan tarım toplumuna geçişin cinsellik üzerine etkilerini antik toplumlardan sömürgecilik dönemine klasik zamandan çağdaş dünyaya cinselliğin nasıl görüldüğünü toplumların cinselliği nasıl düzenlemeye çalıştığını görebileceksiniz. Bunun bunun yanında cinselliğe dair değer yargılarının değişimine tanıklık ederek bu husustaki tartışmalara karşı bir perspektif kazanacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu