İnceleme

Çikolataca Konuşur Musun? Bez Ciltli- Şömizli pdf indir

Çikolataca Konuşur Musun? Bez Ciltli- Şömizli pdf indir, kitap özetleri sitemizde Roman ve Öykü Kitapları türünde çıkarılan Çikolataca Konuşur Musun? Bez Ciltli- Şömizli kitabını paylaştık. 240 sayfadan oluşan Çikolataca Konuşur Musun? Bez Ciltli- Şömizli kitabının yazarı ise Cas Lester‘dır. Ciltli kapağa sahip olan Çikolataca Konuşur Musun? Bez Ciltli- Şömizli oku indir. Çikolataca Konuşur Musun? Bez Ciltli- Şömizli pdf indir yandex, Çikolataca Konuşur Musun? Bez Ciltli- Şömizli pdf indir idefix, Çikolataca Konuşur Musun? Bez Ciltli- Şömizli PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Çikolataca Konuşur Musun? Bez Ciltli- Şömizli Pdf indir

Çikolataca Konuşur Musun? Bez Ciltli- Şömizli Kısa Özet

Çikolatanın gücünü asla hafife almayın!

Jaz, okulun yeni öğrencisi Nadima sınıflarına geldiğinde çok sevinmişti. En sonunda bir sıra arkadaşı olacaktı. Tek sorun Nadima’nın tek kelime bile İngilizce konuşamamasıydı. Nadima Suriye göçmeniydi. Jaz kısa bir sürede Nadima ile iletişim kurmanın bir yolunu bulur: Çikolata!

Jaz, dostları ve ailesiyle ilişkilerinde; disleksi olduğu için de bazı derslerinde zorluklar yaşayıp hatalar yapsa da bu durumu düzeltmek için daima çaba gösteriyor. Nadima ile arkadaşlıklarında onları farklı kılan değil birleştiren şeyler üzerine yöneliyor.

Ailesiyle birlikte Suriye’deki iç savaştan botlarla kaçıp İngiltere’de bombalardan ve silahlardan uzakta yeni yaşamına uyum sağlamaya çalışan Nadima ve Jaz’ın çok özel dostlukları okuyucuları gülümsetirken arada bir de savaş ve mültecilik gibi hassas konular üzerine düşündürecek.

Çikolataca Konuşur Musun? arkadaşlığın dilinin sözcükler değil anlamlar olduğunu ve farklı diller konuşmanın, farklı kültürlerden gelmenin arkadaşlığın önünde engel olmadığını gösteren sımsıcak bir arkadaşlık hikâyesi.
Biraz çikolatadan daha fazlası!

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu