İnceleme

Çiftçi ve Oğulları – Ezop Masalları pdf indir

Çiftçi ve Oğulları – Ezop Masalları pdf indir, kitap özetleri sitemizde Hikayeler türünde çıkarılan Çiftçi ve Oğulları – Ezop Masalları kitabını paylaştık. 16 sayfadan oluşan Çiftçi ve Oğulları – Ezop Masalları kitabının yazarı ise E. Murat Yığcı‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Çiftçi ve Oğulları – Ezop Masalları oku indir. Çiftçi ve Oğulları – Ezop Masalları pdf indir yandex, Çiftçi ve Oğulları – Ezop Masalları pdf indir idefix, Çiftçi ve Oğulları – Ezop Masalları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Çiftçi ve Oğulları – Ezop Masalları Pdf indir

Çiftçi ve Oğulları – Ezop Masalları Kısa Özet

*Yaşlı çiftçi, oğullarının da çiftlikte çalışmasını istiyor ama bunu bir türlü başaramıyormuş. Bir gün aklına bir fikir gelmiş. Onlara çiftlikteki gizli hazineden söz etmiş…* Her dönem güncelliğini koruyarak zamana göğüs geren Ezop Masalları, çocuklara bin bir çeşit insanı anlatıyor. MÖ 6. Yüzyılda yaşadığı düşünülen Eski Yunan masalcı Ezop aracılığıyla anlatıldığına inanılan bu masallarla çocuklar; adalet, dostluk, dürüstlük, cesaret, cömertlik, alçak gönüllülük gibi değerleri hayvan öyküleri üzerinden öğreniyor.

Çiftçi ve Oğulları’nın hikâyesinde, oğullarının tembelliğinden yakınan yaşlı çiftçi, onlara tarlada gizli bir hazine sandığı olduğunu dile getiriyor. Gece gündüz çalışarak hazineyi arayan çocukları büyük bir sürpriz bekliyor. Kitapta 2 sürpriz Ezop masalı daha yer alıyor. Çocuklar once masalları okuyor, ardından ‘Kendi Masalımızı Yazalım Etkinliği’ ile hayal gücünü tercih ederek çiçeği burnunda hayvan öyküleri yazıyor.

Serinin diğer kitapları:

Aslan Postu Giyen Eşek
Palavracı Gezgin
Kuşlar, Vahşi Hayvanlar ve Yarasa
Tilki İle Leylek
Tarla Kuşu ve Yavruları
Ayı ile İki Maceracı
Tavşan ve Arkadaşları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu