Edebiyat Kitapları

Casuslar Tugayı pdf indir

Casuslar Tugayı pdf indir, kitap özetleri sitemizde Öykü Kitapları türünde çıkarılan Casuslar Tugayı kitabını paylaştık. 488 sayfadan oluşan Casuslar Tugayı kitabının yazarı ise Sam Kean‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Casuslar Tugayı oku indir. Casuslar Tugayı pdf indir yandex, Casuslar Tugayı pdf indir idefix, Casuslar Tugayı PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Casuslar Tugayı Pdf indir

Casuslar Tugayı Kısa Özet

İkinci Dünya Savaşının hemen arifesinde Avrupalı fizikçiler uranyum çekirdeğinin parçalanmasının olabilecek olduğunu keşfederler. Lakin bu çok tehlikeli bilgiyi sır olarak saklamayı beceremezler. Sırrı öğrenen Amerikalılar, İkinci Dünya Savaşı patlak verince, Nazileri durdurmak için bir atom bombası yapmaya koyulurlar. Lakin Müttefik istihbaratçılar Almanların reaktör mimarisi ve uranyum zenginleştirme hususunda epey yol katettikleri kanısındadır. 

Hitler’in bir-iki kilo uranyumla savaşın seyrini değiştirme gücüne kavuşacağı düşüncesi Amerikalıları telaşlandırır. Hemen bilim adamları, komandolar ve ajanlardan oluşan özel bir birlik kurup Nazi atom bombası programını durdurmak üzere bir dizi operasyon başlatırlar. Bu elit birlik Nazilerin kontrolü altındaki bölgelere sızacak, casusluk, sabotaj yapacak ve mecbur kalırsa cinayet işleyecektir. 

Casuslar Tugayı yalnızca ABD ve Alman atom bombası programlarının yarışını şakali bir dille anlatmakla kalmıyor, bunun yanı sıra radyoaktivitenin keşfi ile başlayıp Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası atılmasıyla sonuçlanan bilimsel gelişmeleri, bilim bireylerinın merak ile ahlak daireleri içinde bocalayışlarını çarpıcı biçimde konu alıyor.
Hem bilim hem de tarih okuruna  keyifli saatler vaat eden bir kitap. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu