Tarih Kitapları

Çanakkale’nin Unutulmaz Kahramanları pdf indir

Çanakkale’nin Unutulmaz Kahramanları pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Çanakkale’nin Unutulmaz Kahramanları kitabını paylaştık. 144 sayfadan oluşan Çanakkale’nin Unutulmaz Kahramanları kitabının yazarı ise İsmail Dükel‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Çanakkale’nin Unutulmaz Kahramanları oku indir. Çanakkale’nin Unutulmaz Kahramanları pdf indir yandex, Çanakkale’nin Unutulmaz Kahramanları pdf indir idefix, Çanakkale’nin Unutulmaz Kahramanları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Çanakkale’nin Unutulmaz Kahramanları Pdf indir

Çanakkale’nin Unutulmaz Kahramanları Kısa Özet

Bu kitap, 1. Dünya Savaşı’nda en kanlı mücadelenin meydana geldiği Çanakkale Cephesi’nde savaşan askerlerimizin tarihe mâl olmuş destansı mücadelesini bir nebze olsun anlatmak için hazırlanmış ve vatan savunmasında varlığını ortaya koyan Mehmetçiklerimizin hikâyeleri dile getirilmiştir.

Geride ailesini, arada bir de bir tek anacığını bırakıp vatan savunmasına koşan yiğitleri, uykusuz geçen günler boyunca cephede mermilerin üzerlerinden geçmesine aldırmaksızın sargı mahallerinde zor şartlar altında yaralı askerleri tedavi etmeye çalışan, onların hayata tutunması içini canını dişine takan fedakâr doktorları unutmak olabilecek mü? Ya cephe gerisinde boş durmayıp bir erkeğin yapması gereken bütün işleri yüklenen ve hastanelerde gönüllü hemşirelik yapan eli öpülesi Anadolu kadınlarının ortaya koyduğu fedakârlığa ne demeli? Hayatının baharında, lise çağında vatan her şeyden önce gelir diyerek cepheye koşan alnı öpülesi yiğitleri tarihe nasıl mal etmeli?

Çanakkale’nin ölümsüz kahramanlarını ve onların unutulmayan hikâyelerini işte bu düşüncelerle okumanızı ümit ediyor, Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu