Edebiyat Kitapları

Büyükelçinin Gözünden Suriye pdf indir

Büyükelçinin Gözünden Suriye pdf indir, kitap özetleri sitemizde Anı Mektup ve Günlük Kitapları türünde çıkarılan Büyükelçinin Gözünden Suriye kitabını paylaştık. 368 sayfadan oluşan Büyükelçinin Gözünden Suriye kitabının yazarı ise Ömer Önhon‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Büyükelçinin Gözünden Suriye oku indir. Büyükelçinin Gözünden Suriye pdf indir yandex, Büyükelçinin Gözünden Suriye pdf indir idefix, Büyükelçinin Gözünden Suriye PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Büyükelçinin Gözünden Suriye Pdf indir

Büyükelçinin Gözünden Suriye Kısa Özet

Suriye‘yle 1998’de savaşın eşiğindeydik. 2010’lu senelera gelindiğinde ise, karşılıklı vizeleri kaldırmış, ortak Bakanlar Kurulu toplantıları yapıyorduk. Arap Baharı Mart 2011’de Suriye’ye de geldi. Sokak gösterileri bir süre sonra iç savaşa evrildi. 6,5 milyon Suriyeli ülkesinden kaçtı. Türkiye’nin bunun yanında Rusya, ABD, İran, Hizbullah, cihatçı gruplar sahnenin başlıca aktörleri oldular. Suriye krizi, büyük insanlık dramlarına yol açtı. Krizin etkileri ülke sınırlarının ötesine yayıldı.

Bu duruma nasıl gelindi? Müslüman Kardeşler’in rolü neydi? Yedi saate yakın süren Esad-Davutoğlu görüşmesinde ne konuşuldu? Esad, Türkiye’nin yardım çabalarını nasıl karşıladı? Türkiye ne zaman tutum değiştirdi? Kürtler Suriye’deki hadiselerin neresindeydi, bugün neresindeler? Olayların bu noktaya gelmesi engellenebilir miydi?

27 Mart 2012’de Büyükelçiliğimizin kapısını kilitleyen Türkiye’nin Şam’daki son Büyükelçisi Ömer Önhon’un anı ve değerlendirmeleri araştırılan bir çok sorunun yanıtını ve arka planını veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu