Tarih Kitapları

Bulgaristan Türkleri ve Siyasal Hayata Katılım pdf indir

Bulgaristan Türkleri ve Siyasal Hayata Katılım pdf indir, kitap özetleri sitemizde Türk Tarihi Araştırma Kitapları türünde çıkarılan Bulgaristan Türkleri ve Siyasal Hayata Katılım kitabını paylaştık. 510 sayfadan oluşan Bulgaristan Türkleri ve Siyasal Hayata Katılım kitabının yazarı ise Vahit Sadal‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Bulgaristan Türkleri ve Siyasal Hayata Katılım oku indir. Bulgaristan Türkleri ve Siyasal Hayata Katılım pdf indir yandex, Bulgaristan Türkleri ve Siyasal Hayata Katılım pdf indir idefix, Bulgaristan Türkleri ve Siyasal Hayata Katılım PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Bulgaristan Türkleri ve Siyasal Hayata Katılım Pdf indir

Bulgaristan Türkleri ve Siyasal Hayata Katılım Kısa Özet

Bu eser, Bulgaristan`daki Türk ve Müslüman azınlığın tarihi, kültürel, sosyolojik ve siyasal gelişim süreçlerini ve siyasal katılımlarını ele alarak panorama çizen bir referans kitabıdır. Zira bu azınlık, ülkenin asimilasyon denemeleri ve entegrasyon politikaları da dahil, karmaşık sosyo-politik deneyimlere ve mücadelelere sahip olmuştur. Tarihsel süreç içinde Bulgar hükümetleri ülkedeki Türk ve Müslüman azınlığı; demografik endişeler gibi çeşitli nedenlerle asimile etmeye çalışmış yahut anlaşmalı veya zorunlu göçe tabi tutmuştur.

Seslerini duyurmak ve ülke siyasetine dahil olabilmek için Hak ve Özgürlükler Hareketini (HÖH) başlatmışlar; partileşerek, yasal ve siyasal zeminde varoluşlarını sürdürmüşlerdir.

Çalışmamızda, maruz kalınan yoğun bir asimilasyon sürecinden, entegrasyon aşamasına nasıl gelinebildiği sorusuna yanıt aranmıştır. Özellikle, Komünizm sonrası zamanda, Yugoslavya başta olmak üzere Balkanlarda kanlı etnik ve dini çatışmaların meydana geldiği sırada; Bulgaristan`ın bu çatışmalardan nasıl uzak kalabildiği, bu uzak kalışta Türk ve Müslüman azınlığın rölü ve azınlıkların siyasal katılımında bir “model” olarak HÖH ele alınmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu