Tarih Kitapları

Boğazın Dört Muhafızı pdf indir

Boğazın Dört Muhafızı pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Boğazın Dört Muhafızı kitabını paylaştık. 192 sayfadan oluşan Boğazın Dört Muhafızı kitabının yazarı ise Samet Altıntaş‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Boğazın Dört Muhafızı oku indir. Boğazın Dört Muhafızı pdf indir yandex, Boğazın Dört Muhafızı pdf indir idefix, Boğazın Dört Muhafızı PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Boğazın Dört Muhafızı Pdf indir

Boğazın Dört Muhafızı Kısa Özet

İstanbul Boğazı… İçinden deniz geçen şehrin gerdanı… Orada mazinin diriltici saflığı, gökyüzü kadar göz alıcı değil mi? Burada hayat bulmuş öyküler, uyku değil hâlâ görülen bir rüya. Bundan dolayı ara ara zamanın perdesini sıyırıp; karşımıza çıkan dejavular, hakikat denizinde seyahat etmemizi sağlayan sessiz gemi’ler aslında.

Belleğimizin ardiyelerinde asılı duran levhalar, kalbi ılıyan hemen herkesi aydınlığa; ama en fazla da hüznümüzün mayasına yönlendiriyor.

Ol nedenten kurmaca ile gerçeğin tahterevallisinde bir aşağı bir yukarı seyreden ruhumuz, anıları sayıklıyor. Bu terennümleri, hiç şüphe etmeden; ahiret rivayetleri sayıyoruz.

 *Çünkü kentin izini sürmeye yeltenmek, kendi ruhunu tamamlaya yönelik bir yürüyüştür.* diyen yazar, şehrin mazisiyle yaşadığı saatleri birleştiriyor, ikinci zaman’ın kapısını aralıyor.   
 

Samet Altıntaş, Boğaz’ın Dört Muhafız’ı; Aziz Mahmud Hüdâyî, Beşiktaşlı Yahya Efendi, Yûşâ Aleyhisselam ve Telli Baba üzerinden bir İstanbul fotoğrafı çekiyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu