İnceleme

Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet’i pdf indir

Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet’i pdf indir, kitap özetleri sitemizde Roman ve Öykü Kitapları türünde çıkarılan Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet’i kitabını paylaştık. 104 sayfadan oluşan Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet’i kitabının yazarı ise Necati Zekeriya‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet’i oku indir. Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet’i pdf indir yandex, Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet’i pdf indir idefix, Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet’i PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet’i Pdf indir

Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet’i Kısa Özet

Çok sevgili okur!

Çocukluğu unutulmaz yapan nedir? Arkadaşlık. Evet, evet arkadaşlık. Bu kitabın kahramanı Orhan’ın hem akranları hem de kitaplar dostları olmuş. Akranları ve kitaplarla dostluğu ilk gençlik çağına kadar sürüp gitmiş. Bu unutulmaz çocukluk dönemi arkadaşlığı Bizim Sokağın Çocukları ile başlamış Yeni Sokağın Çocukları, Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyeti kitaplarıyla devam etmiş. Necati Zekeriya’nın yazdığı bu üçlemenin başkahramanları Orhan ile Sevil bu arkadaşlığı ilk gençlik çağında mektupla sürdürmüş senelerca. Üçlemenin ilk kitabı Bizim Sokağın Çocukları’nı Saadet Ceylan’ın fotoğraflarıyle daha çok seveceksiniz.

Necati Zekariya’nın çocuk edebiyatı alanında bir üçlemesi var: Bizim Sokağın Çocukları, Yeni Sokağın Çocukları, Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyeti. Bu üçlemenin ilk kitabı Üsküp’te bir kütüphanede doğmuş.

Üç kitap da Üsküp’te yaşamış çocukların hikâyelerinden oluşuyor. Üçlemenin iki kahramanı okul sebebiyle ayrı şehirlerde yaşamaya başlayınca mektup arkadaşlığına dönüşmüş arkadaşlıkları. Orhan, Üsküp’ten gönderdiği mektupları Jüliyet, Sevil İstanbul’da yazdığı mektupları Romeo olarak imzalamış.

Bu üçleme ile çocuk ve çocukluğun ne kadar bi hayli hızlı değiştiğini fark etmeniz zor olmayacak. Bu üçleme Türk çocuk edebiyatının Balkanlarda Türkçe olarak boy atmış en mühim üç çocuk kitabıdır.

Bu üçleme, geleneksel çocukluğu yaşamış çocukların arkadaşlıkları, sevgileri ve çocukluk aşkları ile kısa öykülerden oluşan unutulmaz bir çocuk romanıdır.

-Mustafa Ruhi Şirin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu