Tarih Kitapları

Biz, Bizim Hikayemiz pdf indir

Biz, Bizim Hikayemiz pdf indir, kitap özetleri sitemizde Dünya Tarihi Kitapları türünde çıkarılan Biz, Bizim Hikayemiz kitabını paylaştık. 96 sayfadan oluşan Biz, Bizim Hikayemiz kitabının yazarı ise Yvan Pommaux‘dır. Ciltli kapağa sahip olan Biz, Bizim Hikayemiz oku indir. Biz, Bizim Hikayemiz pdf indir yandex, Biz, Bizim Hikayemiz pdf indir idefix, Biz, Bizim Hikayemiz PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Biz, Bizim Hikayemiz Pdf indir

Biz, Bizim Hikayemiz Kısa Özet

Bu bizim hikâyemiz. Sadece kralların, kraliçelerin, imparatorların, çarların, sultanların, diktatörlerin hikâyesi değil. Bizim hikâyemiz. İnsanlık tarihinin başından bu yana dünya çapından geçmiş olan tüm erkeklerin, kadınların ve çocukların izi var bu kitapta. Hepimiz yüz elli bin yıl önce başlamış bu görkemli hikâyenin isimsiz kahramanlarıyız.

Bu uzun tarih boyunca kötü dönemler, savaşlar, salgınlar, kıtlıklar yaşadık ve hâlâ yaşıyoruz. Uygarlıklar kurduk, uygarlıklar yıktık. Savaşı icat ettiğimiz gibi sanatı da icat ettik. Birbirimize düşman olduk, ama aşkı, arkadaşlığı, elbirliğini, dayanışmayı da yarattık. Doğayı ve kendimizi anlamaya çalışmaktan hiç vazgeçmedik. Ürettik, keşfettik ve dünyayı değiştirdik.

Yvan Pommaux ile Christophe Ylla-Somers’in ortak çalışmasının ürünü olan, Fransa’da çocuk ve gençlik edebiyatı alanında verilen Sorcières Ödülü’nü kazanan Biz, Bizim Hikâyemiz işte insanlık tarihinin bu dönüm noktalarını anlatıyor bize. Her sayfası göz dolduran harikulade resimlemeleri farklı zaman dilimlerini, farklı coğrafyaları gözümüzde canlandırmamızı sağlıyor.

Bu rengârenk, kocaman kitap insanlık tarihinde büyüleyici bir yolculuğa çağırıyor bizi. Öyleyse kapağını açalım ve serüven başlasın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu