Tarih Kitapları

Bir Türk Diplomatının Evrak-ı Siyasiyyesi pdf oku indir

Bir Türk Diplomatının Evrak-ı Siyasiyyesi pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Önemli Olaylar ve Biyografi ve Otobiyografi Kitapl türünde çıkarılan Bir Türk Diplomatının Evrak-ı Siyasiyyesi kitabını paylaştık. 338 sayfadan oluşan Bir Türk Diplomatının Evrak-ı Siyasiyyesi kitabının yazarı ise Mehmed Salahaddin‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Bir Türk Diplomatının Evrak-ı Siyasiyyesi oku indir. Bir Türk Diplomatının Evrak-ı Siyasiyyesi pdf indir yandex, Bir Türk Diplomatının Evrak-ı Siyasiyyesi pdf indir idefix, Bir Türk Diplomatının Evrak-ı Siyasiyyesi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Bir Türk Diplomatının Evrak-ı Siyasiyyesi Pdf indir

Bir Türk Diplomatının Evrak-ı Siyasiyyesi Kısa Özet

Tanzimat, Osmanlı Devleti’nde mühim dönüşümlerin başlangıç noktasıdır. Bu zamanda devletin süregelen eski düzen ve klasik uygulamalarının yerine sistemi yeniden yapılandırmayı amacında olan bir anlayış tezahür etmiş ve bu anlayışın gerekleri inşa edilmeye çalışılmıştır.

Bu dönemin tezahürünü en iyi gözlemleyebileceğimiz bireylerden bir diğeride Mustafa Reşid Paşa’dır. Yaşanan dönüşümleri okuyabileceğimiz en yakın tanığın kendi evrakını kaleme alan Safiye Sultanzade Mehmed Salahaddin, Mustafa Reşid Paşa’nın 12 siyasi evrakını tertip ederek neşretmiştir.

Satır araları, paşanın gündemindeki konulara bakış açısını görülmektediran bilgileri ihtiva etmekte, dönemsel tutumları, kendi gelgitleri ve muhatabın zihniyetine dair ipuçları ile üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin yeniden düşünülmesi gereken özel bir dönemi gün yüzüne çıkarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu