Edebiyat Kitapları

Bir Kalbin Çöküşü pdf oku indir

Bir Kalbin Çöküşü pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Bir Kalbin Çöküşü kitabını paylaştık. 60 sayfadan oluşan Bir Kalbin Çöküşü kitabının yazarı ise Stefan Zweig‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Bir Kalbin Çöküşü oku indir. Bir Kalbin Çöküşü pdf indir yandex, Bir Kalbin Çöküşü pdf indir idefix, Bir Kalbin Çöküşü PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Bir Kalbin Çöküşü Pdf indir

Bir Kalbin Çöküşü Kısa Özet

Stefan Zweig, 1881`de Viyana`da dünyaya gözlerini açtı. Avrupa`da iyi bir eğitim gördü. I. Dünya Savaşı sırasında İsviçre`de ikamet etti. Savaş ardından ilk evliliğini Frederike von Winternit`le yaptı. 1934`de Nazi baskısı sebebiyle ülkesini terk etti.  1939`da ikinci evliliğini Lotte Altman`la yaptı. Sonra New York`a, ardından da Brezilya`ya gitti ve buraya yerleştir. 1942`de intihar etti. Çeşitli nedenler söylense de bu intiharın asıl sebebi hiç bilinmedi.

Stefan Zweig, öykü ve romanlarının yanında, yazdığı yaşam öyküleriyle de hala yaşayan bir yazardır.
Yaşamından geriye onlarca eser bırakmıştır. “Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Bir Çöküşün Öyküsü, Satranç, Amok Koşucusu, Olağanüstü Bir Gece, Yakıcı Sıri Mecburiyet, Gömülü Şamdan, Bir Kalbin Çöküşü, Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Ay Işığı Sokağı, Hayatın Mucizeleri, Korku ve Mürebbiye” en ünlü eserleri içinde yer alır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu