Edebiyat Kitapları

Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle pdf indir

Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle pdf indir, kitap özetleri sitemizde Türk Edebiyatı Romanları türünde çıkarılan Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle kitabını paylaştık. 104 sayfadan oluşan Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle kitabının yazarı ise Mehmet Rauf‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle oku indir. Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle pdf indir yandex, Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle pdf indir idefix, Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle Pdf indir

Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle Kısa Özet

*Ah, sana ne söyleyeyim Necip… Saadetin hikâyesi olmaz derler, o kadar doğrudur ki…* Kitaba adını veren uzun öykü ile altı kısa öyküden oluşan Bir Aşkın Tarihi evlilik, aşk, namus gibi konuları hem toplumsal hem bireysel düzlemde konu alıyor. Mehmet Rauf her zamanki gibi bireylerin iç dünyalarına derinlemesine bakışıyla saadetin de hüsranın da hikâyesini yazıyor.

Mehmet Rauf (1875-1931) İstanbul’da doğan Mehmet Rauf, Soğukçeşme Askeri Rüştiyesi’ni bitirdikten sonra Bahriye Mektebi’nde okudu. Staj için bir buçuk yıl Girit’te kaldı, ardından görevli olarak Almanya’ya gönderildi. İstanbul’a dönünce Tarabya’daki elçilik gemilerinin irtibat subaylığına atandı. 2. Meşrutiyet’in ilanından sonra askerlikten ayrıldı ve geçimini yazarlıkla sağlamaya çalıştı; hikâye, roman, tiyatro gibi türlerde birden fazla eser verdi. Mehasin ve Süs adlı kadın dergilerini çıkardı. Bir süre ticaretle uğraştıysa da son senelerı maddi sıkıntılar içinde geçti. Henüz on altı yaşındayken yazdığı ve Halit Ziya Uşaklıgil’e Hizmet gazetesinde yayımlaması için gönderdiği *Düşmüş* adlı hikâyeyle edebiyat dünyasına girdi. Daha sonra Mektep dergisinde yazdı. Servet-i Fünun dergisinde hikâye, roman, makale ve mensur şiirler yayımladı. Mehmet Rauf asıl şöhretini Eylül adlı romanıyla kazandı. Türk edebiyatında psikolojik romanın ilk başarılı örneği kabul gören Eylül’de Fransız romanında çok yaygın olan aşk üçgeni ele alınmıştır. Eserlerinde aşk, ıstırap, arayış, ihtiras gibi daha çok bireysel duygulara eğilen Servet-i Fünun topluluğunun ünlü yazarı Mehmet Rauf’un eserlerine Türk Edebiyatı Klasikleri Dizimizde yer vermeyi sürdüreceğiz.

Bir Aşkın Tarihi *Beşik *Cadı *Bir Mesut *Bir Taleb-i İzdivaç *Komşunun Kızı *Bir Namus Meselesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu