Edebiyat Kitapları

Başka Türlüsü pdf oku indir

Başka Türlüsü pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Öykü Kitapları türünde çıkarılan Başka Türlüsü kitabını paylaştık. 166 sayfadan oluşan Başka Türlüsü kitabının yazarı ise Metin Turan‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Başka Türlüsü oku indir. Başka Türlüsü pdf indir yandex, Başka Türlüsü pdf indir idefix, Başka Türlüsü PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Başka Türlüsü Pdf indir

Başka Türlüsü Kısa Özet

*…Melville’in ‘Moby Dick’ini okudunuz mu bilmem, ama orada, kitabın bir yerinde Melville tutuculuktan söz eder. Teamüllerin, gelenek ve göreneklerin, ayağı yere basmayan kimi inançların körüklediği kalıplardan… Misal, tıpkı sürü başları vakti zamanında bir çitin üzerinden atladı diye, çit oradan kaldırıldıktan sonra bile boşluğun üzerinden atlayan aptal koyunların içine düştüğü hâller gibi…

Uzun zaman önce okuduğum bu ve buna benzer satırları hatırlayınca şöyle dedim kendime;
‘Ben. O. Çitin. Oradan. Kalktığını. Biliyorum. Bizzat. Ben. Kaldırdım.’…*
Metin Turan, öncedenki öykülerinde olduğu gibi, novella tadındaki bu, tek öykülük kitabında da okurunu, yakıcı bir gerçeğimizle yüzleştiriyor. Bireysel olandan toplumsal olana varıyor ve her şeye rağmen hayata yeniden başlama cesareti gösteren kadınlara, hepimize, daha çok cesaret aşılıyor.
Unutma ki; başka türlüsünü de bulursun!

*…Bir solukta okudum. Çok akıcı… Miray kişiliğinin sesini kulaklarımda duymaya devam ediyorum…* (Murat Gülsoy)

*… Öz bir deyişle, kalemiyle korkulukların gölgesini aydınlatıyor Metin…* (Besim Can Zırh)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu