Tarih Kitapları

Avrupa’nın Entelektüel Tarihi pdf indir

Avrupa’nın Entelektüel Tarihi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Avrupa’nın Entelektüel Tarihi kitabını paylaştık. 120 sayfadan oluşan Avrupa’nın Entelektüel Tarihi kitabının yazarı ise François Chaubet‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Avrupa’nın Entelektüel Tarihi oku indir. Avrupa’nın Entelektüel Tarihi pdf indir yandex, Avrupa’nın Entelektüel Tarihi pdf indir idefix, Avrupa’nın Entelektüel Tarihi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Avrupa’nın Entelektüel Tarihi Pdf indir

Avrupa’nın Entelektüel Tarihi Kısa Özet

Avrupa’nın iki asırlık entelektu¨el gu¨zerga^hını ele alan bu c¸alıs¸ma, yazarların, yayınevlerinin, c¸evirmenlerin, dergi c¸evrelerinin ve bilim bireylerinın, kısacası kıtanın du¨s¸u¨nsel manzarasını bic¸imlendiren isimlerin u¨retimlerini ve kars¸ılas¸malarını anlatıyor. Du¨s¸u¨nce geleneklerinin fikir alıs¸veris¸leriyle, aktarımlarla ve zengin temaslarla nasıl gelis¸ip serpildigˆini aktarıyor. Konferansların, sergilerin, bilim toplantılarının, edebiyat ve felsefe kitaplarının, c¸evirinin, u¨niversitelerin Avrupası’nı oldugˆu kadar savas¸ın ve yıkımın Avrupası’nı da aydınlara odaklanarak irdeliyor. Fas¸izm ve Sogˆuk Savas¸ gibi bu¨yu¨k tarihsel hadiselerin bunun yanında Marksizm, Hıristiyanlık ve c¸ogˆulculuk gibi bu¨yu¨k temalar etrafındaki tartıs¸maları konu alıyor.

Franc¸ois Chaubet’nin Avrupa’nın Entelektu¨el Tarihi, kars¸ılas¸malar, aktarımlar ve yan yana gelis¸ler u¨zerinden o¨zel bir du¨s¸u¨nsel tarih okuması o¨neren, fikirler tarihine giris¸ niteligˆinde bir kaynak kitap.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu