Tarih Kitapları

Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 pdf indir

Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 pdf indir, kitap özetleri sitemizde Mustafa Kemal Atatürk Kitapları türünde çıkarılan Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 kitabını paylaştık. 252 sayfadan oluşan Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 kitabının yazarı ise Yalçın Toker‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 oku indir. Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 pdf indir yandex, Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 pdf indir idefix, Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 Pdf indir

Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 Kısa Özet

Büyük Atatürk`ün, Meclisin açık ve gizli celselerinde yaptığı konuşmalar. Osmanlı Devleti`nin son senelerı ile Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşu dönemine ait tarihi gelişmelerin anlatıldığı en mühim belgelerdendir.

Kitabın 1. cildinin önsözünde şöyle demiştim: “Atatürkçü nesiller yetiştirebilmemiz için, günümüz gençliğinin o dönemin hadiselerinı iyi öğrenmesini, Ata`sını iyi tanımasını, O`nun fikirlerini ve bütün kelimelerini basit bir şekilde okuyup anlamasını sağlamak zorundayız. Çünkü zamanı geldiğinde büyük Türk Milletinin bekâ ve yücelmesine hizmet görevini bugünün gençleri üstüne alacaklerdi.”

Atatürk`ün konuşmalarının asılları, bir çok yayın kuruluşu ve devlet kurumu aracılığıyla basılmıştır. Lakin bugünkü kuşaklar, 90 yıl öncesinin Türkçesi ile söylenmiş olan o kelimeleri anlamakta zorluk çekmektedirler. Bundan dolayı o konuşmaların bugünkü nesiller aracılığıyla anlaşılacak biçimde sadeleştirilip basılmasına büyük ihtiyaç duyulmaktadır. İşte ben Atatürk`ün Meclis konuşmalarını bundan dolayı sadeleştirdim.

Yayınladığım ilk iki cilt bi hayli büyük ilgi gördü.

Dört cilt olarak plandığım bu büyük eserin 3. cildini de bitirdim ve işte elinizde… Bu 3. ciltte, ilk iki ciltten farklı olarak, Atatürk`ün konuşma yaptığı her celsenin “açık” mı yoksa “gizli” mi olduğunu da dile getirdim. Ayrıca, Birleşimlerin numaralarını da verdim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu