Edebiyat Kitapları

Astronomiden Sinemaya pdf indir

Astronomiden Sinemaya pdf indir, kitap özetleri sitemizde Bilim Kurgu Romanları türünde çıkarılan Astronomiden Sinemaya kitabını paylaştık. 34 sayfadan oluşan Astronomiden Sinemaya kitabının yazarı ise Eldar Bora‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Astronomiden Sinemaya oku indir. Astronomiden Sinemaya pdf indir yandex, Astronomiden Sinemaya pdf indir idefix, Astronomiden Sinemaya PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Astronomiden Sinemaya Pdf indir

Astronomiden Sinemaya Kısa Özet

Bilim kurgu yahut uzay konulu edebiyat, uzunca süre pek de ciddiye alınmamış bir türdü. 20. yüzyılın ilk yarısına dek, Amerika’da bu eserlerin yalnızca genç kitleye hitap etmesi ve tamamıyla gerçeklikten uzak, fantastik hikayelerle benzetilmesi bakış açısı, bilim kurgunun ve özellikle halen gidilmediğinden dolayı uzay konulu bilim kurgu hikayelerinin gerçeklikle alakasız olduğu izlenimini yaratmıştı. O zamanda bilim kurgu, değeriz kağıtlara basılan, gerçeklikten uzak; ikinci, üçüncü sınıf dergilerin köşelerinde bulunan ve abartısı bol bir edebiyattı. Lakin ileriki zamanlarda, özellikle “Space Opera” hikayesinden sonra, kurgular daha da bilimselleşmiş; içerdeği bilimsel teoriler daha da somutlaşmıştı. “Star Wars” yahut “Star Trek” film serilerinin belki de ilk senelerı olan o zamanda abartıların ve fantastik konuların çokluğu, bilimi geri plana itiyor ve bizlere keyifli bir ortam yaratıyordu. Bu hikayeler ve filmler insanoğlunun büyüklüğünden bahsediyor; bizlere, evrenin en akıllı ve en güölü türü bulunduğumuzu hissettirmekle kalmıyor, daha da ileri giderek yenilmez bulunduğumuzu düşündürtüyolardı!

Ta ki Voyager Uydusu, sonsuz boşluktaki o Soluk Mavi Nokta’nın fotoğrafını bize gönderene dek…

Biz gerçekleri görmüş, bilimin gücünü kavramıştık ve işte tam da o noktada, kafalarımızda büyük bir soru işareti oluştu:

Acaba orada ne var?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu