Edebiyat Kitapları

Ama Güzel pdf indir

Ama Güzel pdf indir, kitap özetleri sitemizde Denemeler türünde çıkarılan Ama Güzel kitabını paylaştık. 240 sayfadan oluşan Ama Güzel kitabının yazarı ise Geoff Dyer‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Ama Güzel oku indir. Ama Güzel pdf indir yandex, Ama Güzel pdf indir idefix, Ama Güzel PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Ama Güzel Pdf indir

Ama Güzel Kısa Özet

Geoff Dyer, türler arası sınırları ihlal etmek hususunda, çağdaş İngiliz yazınının akla ilk gelen isimlerinden biri. Yazarın, bilhassa Zona ve Bir Hışımla adlı kitaplarında karşı karşıya geldiğımız bu türler arası yolculuğu, Ama Güzel’de de sürüyor. Metaforik ve şiirsel diliyle dikkat çeken Dyer, fotoğraflardan ve kimi tarihsel anekdotlardan, ama en fazla da müzikal evrenden ona kalanlardan yola çıkarak, cazın efsane isimlerini ve onların çalkantılı hayatlarını kurgusal ve kuramsal bir hazza dönüştürüyor.

Odağına Duke Ellington-Harry Carney, Lester Young, T. Monk, Bud Powell, Ben Webster, Chet Baker, Charles Mingus ve Art Pepper’ı alan bu çalışma, okura hem önceki yüzyılı yakıp kavuran müzikal bir hareketin, cazın bir tür kişisel antologyasını, hem de Black American müziğinin tarihsel bir çerçevesini sunuyor.

*Caza dair yazılmış en iyi kitap olabilir.*

David Thomson, Los Angeles Times

*Caz ile ilgili yazılmış olanlar içinde dostlarıma tavsiye ettiğim tek kitap. Bu kitap, caz ‘üzerine’ olmaktan çok caz ‘ile ilgili’ oluşuyla bir mücevher adeta.*

Keith Jarrett

*Bu kitaptan zevk alabilmek için caz kurdu olmak zorunda değilsiniz, fakat kitap bittiğinde kendinizi bir caz kurduna dönüşmüş olarak bulabilirsiniz.*

Ralph Blumenthal, New York Times

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu