Edebiyat Kitapları

Altın Kubbenin Esrarı pdf oku indir

Altın Kubbenin Esrarı pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Altın Kubbenin Esrarı kitabını paylaştık. 326 sayfadan oluşan Altın Kubbenin Esrarı kitabının yazarı ise Sultan Polat‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Altın Kubbenin Esrarı oku indir. Altın Kubbenin Esrarı pdf indir yandex, Altın Kubbenin Esrarı pdf indir idefix, Altın Kubbenin Esrarı PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Altın Kubbenin Esrarı Pdf indir

Altın Kubbenin Esrarı Kısa Özet

Bir Mimar.
Bir Denizci.
Bir Mozaik.
Bir Minyatür.
Ve ambarlar dolusu altın…

Akdeniz’in tuzlu, derin ve mavi sularındaki sefer ne kadar göz kamaştırıcı ise sebebi de o kadar gizliydi.

Kanuni Sultan Süleyman, kendi muhteşemliğine yaraşır Mimar Sinan’ı, Kaptan-ı Derya Barbaros Hayreddin Paşa refakatinde Kudüs’e gönderirken, bütün Akdeniz’in meraka kapılacağını ve bu seyahati konuşacağını biliyordu.

Mimar Sinan gündüzleri güvertede yoldaşı ile sohbet ederken geceleri ruhunun derinliklerinde kayboluyor, Baştarda’nın atlattığı fırtınalara inat, anılar denizinde boğulup her sabah kendi varlığından adeta yeniden doğuyordu.

Ömrünü adadığı ve senelerdır peşine düştüğü soruların, sırrına varıp
yanıtlarını bir gün bulabilecek miydi? Devşirilmesini sağlayan Sahtiyan Çizmeli Adam kimdi, neredeydi, Turnacıbaşı’na ne söylemişti de genç Sinan’ı bir medeniyeti inşa etmeye götürecek kutlu yolculuk başlamıştı?
Bin senedir büyük badireler atlatan ve sonsuza kadar ayakta kalmak için Sinan’ı bekleyen Ayasofya’nın kapısının üzerindeki mozaik, nasıl oluyordu da asırlar öncesinden Sinan’ın hikâyesini anlatıyordu? Umudu kestiği, aramaktan vazgeçtiği yanıtlar bir gün bahşedilecek miydi?
Sultan Polat Altın Kubbenin Esrarı’nda bu kez okuruna bilmeceler sormuyor, şifrelerin peşine düşürmüyor. Mimar Sinan çağına geniş bir pencere açıyor. Ve okuru o pencereden Sinan’ın ‘Yoluna’ tanık olmaya çağırıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu