Tarih Kitapları

Ahmed Cevdet Paşa pdf indir

Ahmed Cevdet Paşa pdf indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Ahmed Cevdet Paşa kitabını paylaştık. 448 sayfadan oluşan Ahmed Cevdet Paşa kitabının yazarı ise Kübra Fettahoğlu‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Ahmed Cevdet Paşa oku indir. Ahmed Cevdet Paşa pdf indir yandex, Ahmed Cevdet Paşa pdf indir idefix, Ahmed Cevdet Paşa PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Ahmed Cevdet Paşa Pdf indir

Ahmed Cevdet Paşa Kısa Özet

İmparatorluğun en uzun yüzyılı olarak adlandırılan 19. yüzyılda, devletin üst düzey kadrolarında görev alıp ömrünü Tanzimat hükümlerinin uygulanarak Osmanlı Devleti`nin ayağa kaldırılmasına adayan bir devlet adamı ve bunun yanı sıra mühim bir tarihçi olan Ahmed Cevdet Paşa`nın bürokratik ve siyasi yaşamı, bu çalışmanın ana eksenini oluşturmaktadır. Bunun bunun yanında, yazar Kübra Fettahoğlu, Ahmed Cevdet Paşa`nın bir başka yönüne, tarihçiliğine de değinmektedir.
Kaleme aldığı tarih metinleriyle kendinden sonraki zamanda Osmanlı tarihinin ana kaynaklarından biri hâline gelen ve hadiselerin ele alınışına ve yorumlanmasına kendi bakış açısına göre yön vermeyi başaran Ahmed Cevdet Paşa, 20. yüzyılda son dönem Osmanlı tarihi ile ilgili çalışmalar yapan araştırmacıların üzerinde bi hayli etkili olmuştur.
Kübra Fettahoğlu, Bir Tanzimat Bürokratı Ahmed Cevdet Paşa isimli bu kapsamlı çalışmasında mühim bir devlet adamı ve tarihçi olan Ahmed Cevdet Paşa`yı ezber bozacak bilgiler ve yorumlar eşliğinde ayrıntılı bir biçimde ele almaktadır. Fettahoğlu’nun değerlendirmeleri, Türkiye’de Osmanlı tarih yazıcılığının birden fazla noktada yeniden ele alınması gerektiğini ayrıntılı örneklerle ortaya koymaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu