Edebiyat Kitapları

60’lardan Günümüze Azerbaycan Hikayesi pdf indir

60’lardan Günümüze Azerbaycan Hikayesi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Araştıma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan 60’lardan Günümüze Azerbaycan Hikayesi kitabını paylaştık. 274 sayfadan oluşan 60’lardan Günümüze Azerbaycan Hikayesi kitabının yazarı ise Lale Qasımlı‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan 60’lardan Günümüze Azerbaycan Hikayesi oku indir. 60’lardan Günümüze Azerbaycan Hikayesi pdf indir yandex, 60’lardan Günümüze Azerbaycan Hikayesi pdf indir idefix, 60’lardan Günümüze Azerbaycan Hikayesi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

60’lardan Günümüze Azerbaycan Hikayesi Pdf indir

60’lardan Günümüze Azerbaycan Hikayesi Kısa Özet

Azerbaycan Hikâye Tahlilleri başlıklı üç kitap olarak düşünülen projenin ilki olan 60’lardan Günümüze Azerbaycan Hikâyesi kitabı artık elimizdedir. Bugün Azerbaycan sahası edebiyatında var olan, özellikle eser tahlili çalışmaları daha çok Sovyet zamanından kalma olup, belli bir ideolojinin mahsulleridir. Bu anlamda Türkiye sahası edebiyatında uygulanan tahlil metotlarını tercih ederek Azerbaycan sahası edebî ürünlerine yeni bir gözle bakmak edebiyatımız için faydalı olacaktır.

Türkiye üniversitelerinde kurulmuş Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümlerinde okutulan ders kitabı, özellikle Azerbaycan sahası edebiyatıyla alakalı eksikliği doldurmak da bu çalışmaya başlamada mühim etkenlerden bir diğeri olandir.

Projenin bir başka önemi Azerbaycan ve Türkiye içinde bilimsel ve edebî ilişkilerin geliştirilmesine hizmettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu